Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Paskirtas naujas „Jonavos grūdų“ vadovas

Jonava. Valstybės maisto rezervą saugančios bendrovės „Jonavos grūdai“ valdyba atrinko ir paskyrė naują vadovą – juo tapo Darius Karpavičius, didelę patirtį sukaupęs vadovaudamas tokioms bendrovėms, kaip „Agrochema“, „Litagros grūdai“, „Kėdainių grūdai“, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). 

„Jonavos grūdų“ vadovo atranka paskelbta po to, kai bendrovės valdyba, gavusi 2017–2020 metų veiklos teisinio audito išvadas, dėl neūkiškumo atleido įmonės vadovą, o didžiausias bendrovės akcininkas – Žemės ūkio ministerija – kreipėsi į teisėsaugą dėl turto švaistymo ir piktnaudžiavimo. Esą iššvaistyta maždaug 0,7 mln. eurų lėšų.

Daugiau kaip 70 proc. bendrovės „Jonavos grūdai“, kuri teikia valstybės maisto rezervo saugojimo paslaugas ir kartu veikia rinkoje, akcijų valdo ŽŪM, apie 25 proc. priklauso bendrovei „Agrokoncerno grūdai“, likusios – smulkiems akcininkams.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Agrokoncerno grūdai“ yra didžiausias elevatoriaus paslaugų pirkėjas, tačiau paslaugomis naudojasi ir kitos įmonės.

„Nors remiantis teisės aktais „Agrokoncerno grūdai“, būdami bendrovės akcininku, paslaugas turėtų įsigyti rinkos kaina, teisinis auditas atskleidė, kad įmonė „Agrokoncerno grūdai“ paslaugomis naudojosi išskirtinėmis sąlygomis, kurios buvo sudarytos jiems vieninteliams.

Įmonė už grūdų priėmimą, iškrovimą ir saugojimą mokėjo tiek, kiek kai kurie kiti paslaugų pirkėjai vien už grūdų priėmimą ir iškrovimą. Auditas nustatė, kad nuolaidų „Agrokoncerno grūdams“ vertė siekia tiek, kiek valstybė „Jonavos grūdams“ sumokėjo už grūdų rezervo saugojimą“,– pranešime teigia ŽŪM.

„Esu sukaupęs daugiau negu 20 metų patirtį grūdų versle, todėl nereikės ilgai gilintis į bendrovės veiklą bei procesus. Artimiausiu metu galėsime skirti pagrindinį dėmesį bendrovės strategijos ir ilgalaikių tikslų atnaujinimui.

Esu tikras, kad valstybės valdomo kapitalo įmonės gali tinkamai ir efektyviai veikti rinkos sąlygomis“, – sako naujasis „Jonavos grūdų“ direktorius D. Karpavičius.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos