Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Gyvenimas toks...
Dėl lėšų švaistymo atleidžiamas „Jonavos grūdų“ vadovas

Vilnius. Dėl maždaug 700 tūkst. eurų lėšų išvaistymo atleidžiamas valstybės grūdų rezervą saugančios įmonės „Jonavos grūdai“ vadovas Paulius Kaselis.

Antradienį žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas spaudos konferencijoje pranešė, kad tai daroma remiantis gautomis 2017-2020 metų veiklos nepriklausomo teisinio audito išvadomis, įmonės valdyba P. Kaselį atleido dėl neūkiškumo.

„Be neūkiškumo ir daugelio dalykų, kuriuose matosi neūkiškumas, dėl to šiandien įmonės valdybą priėmė sprendimą atleisti įmonės direktorių. Kitas dalykas yra išskirtinai šitam mažajam akcininkui sudaryta rinkodara“, – antradienį žurnalistams sakė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Bioversija m7 2024 02 22

Per 70 proc. „Jonavos grūdų“ akcijų valdo ŽŪM, apie 25 proc. – „Agrokoncerno grūdai“, likusias – smulkieji akcininkai.

Ministerija taip pat teigia besikreipsianti į teisėsaugą dėl turto švaistymo ir piktnaudžiavimo. K. Navicko teigimu, teisinis auditas atskleidė, kad viena bendrovės akcininkių įmonė „Agrokoncerno grūdai“ „Jonavos grūdų“ paslaugomis naudojosi išskirtinėmis sąlygomis – jai buvo taikoma išskirtinė kainodara, neatitinkanti rinkos kainos. Teigiama, kad „Agrokoncerno grūdai“ už grūdų priėmimą, iškrovimą ir saugojimą mokėjo tiek, kiek kai kurie kiti paslaugų pirkėjai – vien už grūdų priėmimą ir iškrovimą.

„Pirmiausia žala turi būti nustatyta, kas ją padarė. Tai čia tam ir yra ikiteisminio tyrimo objektas. Ministerija tokios galios neturi",  – antradienį kalbėjo žemės ūkio ministras. 

Auditas nustatė, kad nuolaidų „Agrokoncerno grūdams“ vertė siekia tiek pat, kiek valstybė „Jonavos grūdams“ sumokėjo už grūdų rezervo saugojimą. 

„Auditas buvo baigtas praeitą savaitę, praeitą savaitę buvo išsiųstas susipažinti įmonės valdybai. Dėl to šiandien mes turime ir sprendimą įmonės valdybos atitinkamą, o jisai buvo pradėtas prieš porą mėnesių“, – sakė K. Navickas. 

Be to, bendrovė galimai nepagrįstai pigiai pardavė ir grūdų krautuvą, o nuo 2018-ųjų nuomojosi krautuvą iš tais pat metais įkurtos įmonės ir už nuomą jai sumokėjo dviejų krautuvų kainą. 

Teigiama, kad nors „Jonavos grūdų“ didžiausias akcininkas yra Žemės ūkio ministerija, tikrai daug sprendimų dėl kainodaros buvo palikta įmonės vadovybei, taip pat „panašu, kad nesuveikė ir valdybos instrumentas“

Žemės ūkio ministro teigimu, dėl audito kreiptasi, nes įmonės veiklos rodikliai kėlė abejonių. K. Navicko teigimu, „Jonavos grūdai“ – ne vienintelė, kurios veikla kelia klausimų, tad šiuo metu pradėtas Lietuvos žirgyno teisinis auditas, taip pat vyksta ir trijų veislininkystės įmonių vidaus auditas.

„Žemės ūkio ministerijos įmonės ne vienus metus veikė savo nuožiūra, be rimtos atskaitomybės ir atsakomybės. Norime išsiaiškinti, kokia yra situacija, ir priimti atitinkamus sprendimus“, - teigia K. Navickas. Jo teigimu, auditų rezultatų tikimasi iki vasaros pabaigos ir tada bus atitinkami sprendimai.

Anot jo, siekiama, kad valstybės įmonių valdybose būtų dauguma nepriklausomų narių, nes tai esą yra vienas iš instrumentų, kuris atribotų „nuo kažkokių politinių nomenklatūrų ir užtikrintų valdymo kokybę“.

MŪ inf. 

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos