Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Gyvenimas toks...
Orų gyvenimą globos namuose padeda užtikrinti ir ūkininkų parama

Šakiai. „Jei ne rėmėjai, kuriuos vadinu angelais, apie mūsų globos namų gyventojų orią senatvę būtų galima tik svajoti. Dabar gerų žmonių, tarp kurių daugiausia Šakių krašto ūkininkai ir agroverslo įmonės, padedami gyvename tikrai gerai“, – sako Kukarskės globos namų direktorė Asta Pranaitienė.

Šakių rajonebuvusios Kidulių ligoninės patalpose Kukarskės kaime įsikūrusiuose globos namuose gyvena 43 gyventojai, tarp kurių I ir II grupės negalią turintys žmonės, pensininkai. Jais rūpinasi ir prižiūri 28 darbuotojai ir specialistai.

Kadangi, pasak direktorės, Šakių savivaldybėje pagrindinė verslo šaka yra žemės ūkis, tai šios srities atstovai ir yra pagrindiniai globos namų rėmėjai, pagalbininkai. „Pati gyvendama rajone, daugelį jų pažįstu asmeniškai, bendraujame gana šiltai, tad, jei ko nors reikia, drąsiai į juos kreipiuosi – per visą mano darbo patirtį dar nė karto nė vienas neatsisakė padėti. Labai džiaugiuosi šio krašto ūkininkais, kad visada supranta ir padeda“, – sako devynerius metus įstaigai vadovaujanti A. Pranaitienė.

Bioversija m7 2024 11 19

Padeda gerinti gyvenimo sąlygas

Pasakodama apie globos namams padedančius ir juos remiančius ūkininkus moteris sako, kad nenorėtų kurį nors vieną išskirti, nes kiekvieno gerumas reikšmingas ir neįkainojamas, be to, ir tie žmonės neieško garbės, nori gerus darbus daryti tyliai.

„Galiu tik pasakyti, kad tai labai padorūs, teisingų vertybių ir pažiūrų žmonės, mąstantys ne vien apie save, bet ir apie kitus, visuomeniški, empatiški, suprantantys senatvę ir neįgalumą, o pagalbą ir dalijimąsi laikantys vertybe“, – geradarių portretą piešia įstaigos vadovė. Ji sutinka, kad didelę dalį rėmėjų sudaro vyresnės kartos atstovai, tačiau džiaugiasi ir jaunąja karta, kuriems dalytis irgi nesvetima. „Kiek pažįstu, kiek žinau, tai labai šaunūs jauni ūkininkai, kuriems tėvai perdavė teisingas pamatines vertybes“, – patikina moteris.

Ši pavėsinė suręsta iš ūkininko padovanotos medienos

Pagal poreikį dažniausiai globos namus ūkininkai remia pinigais, vieną kartą – vieni, kitą – kiti. Šiemet ištikimųjų rėmėjų ji paprašė pinigų naudotoms funkcinėms lovoms iš Prancūzijos parvežti. Lovos ir kita įranga gaunama kaip labdara, o kainuoja tik jų pargabenimas.

Tad kai buvo surinkta įrangai iš Prancūzijos parvežti reikiama pinigų suma, globos namus pasiekė net 59 funkcinės lovos su specialiais čiužiniais, nauja patalyne, taip pat neįgaliųjų vežimėliai, vaikštynės ir kitos slaugos priemonės.

„Kadangi mūsų įstaiga yra ne tik slaugos, bet ir gyvenamieji namai, natūralu, kad viskas labai dėvisi. Tad toks įrangos, kuri visa patikrinta ir veikianti, atnaujinimas gerokai palengvins darbuotojų darbą, pagerins žmonių gyvenimo sąlygas“, – neabejoja globos namų vadovė.

Pagalba pati įvairiausia

Tačiau ne tik piniginės paramos Kukarskės globos namai sulaukia iš Šakių krašto ūkininkų. Pasak A. Pranaitienės, parama labai įvairi, pradedant moraliniu palaikymu, baigiant reikalingais daiktais, produktais, medžiagomis, technine ar kita pagalba.

Pavyzdžiui, vienas rėmėjas atvežė ir padovanojo įstaigai naują funkcinį fotelį, kitas, prasidėjus koronaviruso pandemijai – deguonies aparatą, nors sunkių ligos atvejų įstaigai pavyko išvengti. Vietiniai ūkininkai gelbsti, jei reikia kažką nuvežti-atvežti ar sutaisyti, jei technikos pajėgumų prireikia, pvz., tvarkant aplinką. Štai, atvažiuojant į Kukarskės globos namus pasitinkantis didžiulis akmuo su estetišku užrašu – tvarkant globos namų teritoriją iškastas riedulys vietinių ūkininkų su savo technika atvežtas ir ant jų pačių išbetonuotos aikštelės užkeltas.

Džiaugiasi įstaigos vadovė ne tik nuolatiniais, ištikimaisiais rėmėjais, į kuriuos visada gali drąsiai kreiptis, bet ir vadinamaisiais slaptais geradariais, kurie neprašyti dalijasi. Štai vienas ūkininkas jau trečius metus iš eilės atveža globos namams didelį kiekį česnakų, kitas – medaus. Sulaukia ir kitų gėrybių, pvz., vaisių, uogų, kalėdinių dovanėlių.

Atveža geranoriškai ūkininkai ir mėšlo nedideliam globos namų daržiukui patręšti. Nors didžioji dalis globos namų gyventojų patys nevaikšto, iš 43 net 30 juda tik su vežimėliais, tačiau keli jų labai nori savo lysvę turėti, patys prieskonių, daržovių, gėlių užsiauginti.

Vietiniai ūkininkai pasirūpina ir nedidelio globos namų daržiuko tręšimu, atveždami mėšlo

Gelbsti ūkininkai ir statybinėmis medžiagomis sumanytiems projektams įgyvendinti. Štai padovanojo vienas jų medienos, kitas atvežė, A. Pranaitienės draugė suprojektavo, o du iš darbo biržos atsiųsti darbininkai pagal tą projektą pavėsinę surentė. Planuoja direktorė ir globos namų teritorijoje šalia Nemuno kranto arbatinę įrengti, kad gyventojai galėtų arbatą gerdami grožėtis vaizdingu kraštovaizdžiu, stebėti metų laikų kaitą. Arbatinei įrengti dalis medžiagų jau taip pat padovanota.

Visą straipsnį skaitykite „Mano ūkio“ priede „Mano gyvenimas“

Autorius: Gitana Kemežienė
    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos