Vilnius. Darbdaviai ignoruoja jiems teikiamas rekomendacijas, neužtikrina saugių darbo sąlygų, tad auga ne tik nelaimingų atsitikimų, bet ir mirčių darbo vietoje skaičius, teigia Valstybinė darbo inspekcija (VDI).
Žvelgiant į sektorių statistiką, žemės ūkyje šiemet padėtis atrodo geresnė: per beveik 6 šių metų mėnesius mirtinų nelaimingų atsitikimų neregistruota, kai pernai per tą patį laiką fiksuoti du. Mažiau ir sunkių nelaimingų atsitikimų. Šiemet tokie registruoti du, pernai tuo pačiu laikotarpiu – keturi.
Tačiau kitų sektorių nelaimės neaplenkė. Inspekcijos duomenimis, šiemet darbe jau įvyko 8 mirtini nelaimingi atsitikimai (neįskaičiuojant eismo įvykių), iš kurių 3 – per pastarąjį mėnesį.
Birželį Kauno r., Pakarklės miške paliktas įstrigęs medis krisdamas mirtinai sužalojo darbuotoją, genintį naujai nupjauto medžio šakas.
Statybos objekte Kaišiadoryse per švieslangio angą iškrito darbuotojas. Išvežtas į Kauno klinikas, vėliau, transportuotas į Šilutės ligoninę, mirė.
Dar vienas mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe įvyko darbuotojui iškritus iš žirklinio keltuvo.
Palangoje, prekybinėse patalpose, kitas darbuotojas rastas be gyvybės ženklų, galimai nukritęs iš aukščio, jam praskelta galva.
Vasarį Vilniaus r. UAB „GG“ teritorijoje nelaimingas atsitikimas įvyko iškraunant krovinius rankiniais hidrauliniais krautuvais. Darbuotoją prispaudė virtusi dėžė. Jis mirė darbo vietoje.
Taip pat vasarį UAB „MM“, virtus iškraunamam kroviniui mirtinai traumuotas darbuotojas. Nelaimingo atsitikimo darbe tyrimo išvadoje konstatuota, kad įmonės atliktame profesinės rizikos vertinime buvo neatsižvelgta į darbuotojo darbingumo ribojimus, neįvertinta krovos darbų keliama rizika.
VDI teigimu, vis dar pasitaiko, kai statybvietėse neužtikrinama kritimo iš aukščio prevencija, atkreipiamas dėmesys ir į miško kirtimo darbus – neužtikrinant saugos, darbuotojai traumuojami virstančių medžių.
Neužtikrinant pakankamos kontrolės ir netinkamai organizuojant veiklą darbuotojai žūsta krovos darbuose.
Pernai pirmasis ketvirtis buvo ramesnis – neužregistruota nė vieno mirtino nelaimingo atsitikimo darbe, vis dėlto vėliau gauta tokių pranešimų.
Šie metai sudėtingesni – per beveik 6 mėnesius VDI jau užregistravo 54 sunkius ir 8 mirtinus nelaimingus atsitikimus darbe.
VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas pabrėžia, kad pavojingiausios darbo vietos išlieka statybvietėse, neatsilieka ir miškininkystės sektorius.
Anot jo, daugybę metų nelaimingų atsitikimų darbe aplinkybės ir priežastys – panašios. Mirtini ir sunkūs nelaimingi atsitikimai įvyksta dėl nepakankamos darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės įmonėje, dėl netinkamo darbų organizavimo ar darbo vietų įrengimo, netinkamo profesinės rizikos vertinimo. Dažnai darbuotojams pritrūksta žinių ir supratimo, jie nebūna tinkamai instruktuoti.
Vyriausiasis darbo inspektorius S. Balčiūnas atkreipia, kad darbuotojų saugos ir sveikatos taisyklės niekur nedingsta ir dirbant savarankiškai ar skubant į pagalbą draugui ar kaimynui, ypač kai nėra įgūdžių, kaip tą darbą atlikti saugiai.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kadenciją baigiantis K. Starkevičius rašo tris laiškus
2024-12-06 -
G. Nausėda: „Nemuno aušrai“ užsidegs raudonos lemputės
2024-11-26 -
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09 -
Žemės ūkio paskirties žemės rinka: sandorių mažėja, kainos kyla
2024-12-16
(0)