Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Gyvenimas toks...
Naujasis Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovas kimba į darbus

Kėdainiai. Nepraėjo nė pora savaičių, kai visuotiniame susirinkime Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos (KKŪS) nariai išsirinko naują pirmininką – juo atviru balsavimu išrinktas jaunasis ūkininkas iš Pelėdnagių seniūnijos Dainius Sabulis.

D. Sabulis šiose pareigose pakeitė ūkininką Virmantą Ivanauską, kuris KKŪS vadovavo net trylika metų. V. Ivanauskas, palikdamas Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovo postą, dėkojo už pasitikėjimą, bendrą darbą ir pabrėžė, kad atėjo laikas organizacijos vairą perduoti jaunesniems.

Naujuoju pirmininku išrinktas 29 metų Dainius Sabulis kartu su broliu Gediminu ūkininkauja Pelėdnagių seniūnijoje. Broliai dirba kartu, nors turi registravę atskirus augalininkystės ūkius.

Bioversija m7 2024 11 19

Drauge dirba apie 600 ha. Sabuliai Kėdainių krašte žinomi kaip pažangūs ūkininkai. Jie noriai bando naujoves, techniką, lankosi lauko dienose, seka ir taiko mokslininkų rekomendacijas. Tačiau geriausias pagalbininkas ūkyje – pačių sukaupta patirtis.

Naujasis KKŪS pirmininkas sako, kad pirmiausia jo lauks nemažas darbas – drauge su Taryba reikės parengti veiklos strategiją ateinantiems trejiems metams.

D. Sabulis norėtų, kad į sąjungos gretas aktyviau įsijungtų jaunieji ūkininkai, kurie dar tik pradeda savarankišką ūkininkavimą. Be to, pasak D. Sabulio, reikės paraginti kolegas mokėti sąjungos nario mokestį.

„Stengsiuosi tęsti pradėtus darbus. Kartu su komanda kalbėjome, jog raginsime į mūsų organizaciją pritraukti naujų narių. Akivaizdu, kad tik susivieniję galime apginti savas pozicijas ir darbus. Vienas svarbiausių – ES žaliojo kurso reikalavimų įgyvendinimas: privalome apie tai kalbėtis, diskutuoti. Norime, kad valdžia išgirstų ūkininkus“, – sakė D. Sabulis.

KKŪS nariai visuotiniame susirinkime ne tik išrinko ir patvirtino naujos sudėties dešimties narių tarybą. Į ją išrinkti net penki nauji atstovai.

Išrinko konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojus

Vienas pirmųjų naujojo pirmininko darbų – padėti išrinkti tradicinio, šiemet jau 28-tą kartą šalyje rengiamo, konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojus.

Kėdainių krašto ūkininkai visada dalyvauja šiame konkurse. Ką nominuoti konkursui, buvo tartasi ir diskutuota KKŪS taryboje. Galiausiai liko trys pretendentai – labai stiprūs ūkiai, kurie yra beveik lygiaverčiai.

Kėdainių rajono konkurso „Metų ūkis“ vertinimo komisija lankosi ūkininkų Bieliauskų (nuotraukoje kairėje) ūkyje

„Manome, kad visi trys nugalėtojai yra laimėtojai tarp savo kategorijos ūkių“, – aplankius ūkius, konkurso pretendentus, sakė vertinimo komisijos narė, KKŪS administratorė Jūratė Jodeikienė.

Šiemet komisija lankėsi ir vertino augalininkystės ūkius, kurių vienas dirba 37, kitas – 750, trečias – 500 ha žemės. Vertinti nedidelis Arnesto Stačkūno ūkis Krakių seniūnijoje, Vilmanto Galinio ir jo sūnaus Valentino ūkis Vilainių seniūnijoje bei Jūratės ir Pauliaus Bieliauskų ūkis Pelėdnagių seniūnijoje. Pirmoji vieta skirta Galinių ūkiui, antroji – Bieliauskų, trečioji – A. Stačkūno ūkiui.

Pirmosios vietos laimėtojai tęsia šeimos tradicijas

Pirmąją vietą pelniusio ūkio šeimininkas V. Galinis ūkininkauti pradėjo su tėvu Alfonsu 1992 m., savarankišką ūkį įregistravo prieš 23 metus. „Mes dirbame perduodami patirtį iš kartos į kartą. Aš pradėjau su savo tėčiu, vėliau jis dėl garbaus amžiaus pasitraukė nuo didžiųjų darbų, bet į jo vietą stojo mano sūnus Valentinas. Juokiamės, kad jo augantys du sūnūs galbūt pratęs mūsų darbus“, – sako V. Galinis.

Drauge su sūnumi jis dirba 750 ha, kurioje augina kviečius, rapsus, ankštinius. Daugiau kaip 20 metų Galinių ūkyje buvo auginami ir cukriniai runkeliai, tačiau šįmet jų atsisakyta. „Pasiskaičiavome, kad reikėtų didelių investicijų, nes cukrinių runkelių auginimo technika paseno, turėtume pirkti naują. To nusprendėme nedaryti, nes pastaruoju metu runkelių supirkimo kainos nėra pačios geriausios“, – sakė V. Galinis.

Vilmantas Galinis sako, kad sėkmės paslaptis – visus darbus ūkyje daryti tik labai gerai

Nugalėtojo teigimu, ūkininkavimo sėkmę lemia balansas tarp žemės, technikos, darbuotojų ir pastatų. „Visur turi būti darna. Ūkininkauti pradėjome nuo 45 hektarų žemės. Pamažu plotus didinome ir dabar iš mūsų dirbamos žemės maždaug 80 procentų yra nuosava. Dabar dirbame su modernia vakarietiška technika, o pradžioje džiaugėmės senais rusiškais traktoriais ir kombainais. Modernizacija labai sparti, o norint siekti gerų rezultatų, tenka naudotis išmaniosiomis technologijomis“, – pasakojo V. Galinis.

Jo teigimu, iššūkių žemdirbiams visada buvo, yra ir bus. Dabar tenka ne tik naujoves sekti, biržų kainų svyravimais domėtis, bet ir tikėtis, kad gamta bus palanki. „Visi matome, kaip kinta klimatas, tad kažką susiplanuoti ir nuspėti darosi sunku. Tačiau turime prie visko prisitaikyti. Laikausi nuostatos, kad turime stengtis daryti viską labai gerai, tada turėsime gerą rezultatą, o jei darysime tik gerai, tuomet rezultatas bus tik patenkinamas“, – sėkmės paslaptimi pasidalijo ūkininkas V. Galinis.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.