Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Mėsinių galvijų augintojų asociacija susigrąžino direktorę

Kaunas. Į Lietuvos mėsinių galvijų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) direktorės pareigas po kelerių metų pertraukos sugrįžo ūkininkė ir gyvulininkystės specialistė Vilma Živatkauskienė.

„Smagu sugrįžti į brandžią asociaciją. Reikės tęsti ir anksčiau pradėtus darbus, ir imtis naujų, nes galvijų augintojų lūkesčiai ir poreikiai išaugę, jie turi daug tikslų“, - sakė V. Živatkauskienė, sugrįžusi į karštąją kėdę – asociacijos direktoriai pastaruoju metu dažnai keičiasi, o paskutinysis Tomas Vėbra vadovavo vos pusmetį.  

V. Živatkauskienė mato dvi kryptis, kurias labiausiai reikės plėtoti. Viena jų – jautienos kokybės gerinimas, aukščiausios vertės produkcijos gamyba, kad „Lietuvos restoranuose valgytume lietuvišką steiką.“ Kita kryptis – ant žalienų auginami mėsiniai galvijai, žalienų kokybės gerinimas išsaugant natūralias pievas, gamtos vertybes ir atitinkant žaliojo kurso nuostatas. Todėl numatoma dar labiau populiarinti žole mintančių galvijų auginimą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Daug darbo laukia ir gerinant mėsinių galvijų bandas. Pagaliau yra patvirtinta vertinimo metodika pagal individualias buliuko savybes, tai, pasak V. Živatkauskienės, leis atsirinkti kontroliniam auginimui pačius geriausius buliukus, kurie bus vertinami ir parduodami veislei aukcionuose. Tai padėtų gerinti Lietuvoje auginamų galvijų veislinę vertę, daugėtų geros genetikos gyvulių.

„Asociacijos tikslas – kad kuo daugiau buliukų būtų atrinkta ir įvertinta pagal individualias savybes ir patektų į ūkininkų bandas. Tokiu būdu gerėtų gyvulių genetinės savybės ir veislinė vertė“, - apie svarbiausius darbus asociacijoje kalbėjo V. Živatkauskienė.  

LMGAGA direktore ji dirbo 2016-2018 m., jai vadovaujant pradėtos rengti specializuotos mėsinių galvijų parodos, pradėtas skaičiuoti mėsinių galvijų kraujo laipsnis, siekiant teisingo įrašo apie veislę gyvulio pase. Asociacijos vardu ji teikė nemažai pasiūlymų dėl 2014-2020 m. KPP priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisyklių, aktualių mėsinių galvijų augintojams, pakeitimų ir kt. Daug dėmesio direktorė skyrė asociacijos narių tarpusavio santykiams, todėl pradėti rengti augintojų sąskrydžiai.

LMGAGA prezidentas Vytautas Barkauskas teigė, kad ne žemės ūkio specialistui asociacijoje dirbti sunku, todėl Taryba balsavo už patyrusią gyvulininkystės specialistę. „Ji puikiai išmano veislininkystę, geba organizuoti renginius, bendrauja su augintojais, tad gerai žino jų rūpesčius. Turi žinių ir patirties, o tai labai svarbu“, - kalbėjo V. Barkauskas.

Tarp svarbiausių artimiausių darbų jis vardijo būtinybę įsisavinti paramos lėšas fermų statyboms, paleisti kontrolinę buliukų vertinimo stotį Šilutėje, laukia sunkus ir be galo sunkus veislininkystės darbas, siekiant gerinti bandas, reikia pagaliau baigti kooperatyvo steigimo darbus. „Darbo daug, o direktorei teks groti pirmuoju smuiku“, - sakė LMGAGA prezidentas.   

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos