Jurbarkas. Viename Jurbarko rajono ūkių karvė atsivedė du veršelius, o kita - iš karto net keturis. Ūkininkas Pranas Venskys neatsistebi bandos vislumu. Veršeliai gimė visiškai sveiki ir stiprūs, kiekvienas svėrė po 20 kilogramų.
Liepos 10-ąją buvo laukiama ketvirtų Pepės veršelių dvynių. „Pabaigoje ji buvo stora, sunkiai judėjo, todėl neliko abejonių, kad ir šį kartą bus ne vienas veršelis", - sako P. Venskys.
Karvė rekordininkė pirmą kartą veršiavosi 2008 m. ir atsivedė buliuką, po metų - dar vieną. 2010 m. Pepė jau nešiojo dvynius, tačiau išsimetė, vėliau dvynius sėkmingai vedė dvejus metus iš eilės. Šįkart, likus savaitei iki veršiavimosi termino, karvė pradėjo negaluoti, todėl ūkininkas kvietėsi veterinarijos gydytoją, bandė gyvulį sustiprinti kalcio injekcijomis.
Pasak privataus veterinarijos gydytojo Kęstučio Palaičio, su karve problemų buvo ir veršiavimosi dieną, teko padėti veršeliams ateiti į šį pasaulį lankstant kojeles, vienas iš jų ėjo atbulomis. Tiek karvės savininką, tiek veterinarijos gydytoją nustebino trijų buliukų ir telyčaitės svoris - apie 20 kg. Tiek paprastai sveria dvyniai. Be to, veršeliai gimė visiškai sveiki ir stiprūs.
Dvidešimt šešerius metus dirbantis veterinarijos gydytojas sakė girdėjęs, kad Lietuvoje karvė jau buvo atsivedusi keturis veršelius, tačiau jo praktikoje toks atvejis pirmas. „Šį pavasarį teko padėti karvei, nešiojusiai tris veršelius, tačiau jie buvo negyvi. Šį kartą priešingai - apsiveršiavusi karvė teišgyveno tris dienas, o veršeliai auga sveiki", - sako K. Palaitis.
Paslėpsniuose atsiradęs guzas liudija, kad veršiavimosi metu karvei trūko pilvo siena. „Jei būtų buvusi tiksli diagnozė, kad karvė nešioja ketvertuką, ją galbūt būtų išgelbėjusi operacija nelaukiant veršiavimosi datos. Tačiau klausimas, ar būtų išgyvenę veršeliai," - svarsto K. Palaitis.
Venskiai turi dar keturias šviežiapienes karves, ūkyje telikęs vienas iš jų atvestų veršelių, tad pieno pakanka visiems. Belgų veislės mėsiniai veršeliai labai meilūs, jais noriai rūpinasi Prano Venskio anūkės. Jauniausioji Emilija ketvertukui sugalvojo vardus: Pelėdžiukas, Polas, Plačiakaktis ir Pupa. „Juos atvedusią karvę šaukėme Pepe, todėl pagal seną tradiciją vados vardai turi prasidėti ta pačia raide", - vardų kilmę aiškina ūkininkas.
Paauginę ketvertuką, Venskiai žada parduoti, nes už mėsinius veršelius supirkėjai palyginti gerai moka.
Specialistai mano, kad karvės, vedančios dvynius, dažniausiai ir pačios būna iš dvynių - gyvuliams galioja tie patys gamtos dėsniai kaip ir žmonėms. Nustatyta, kad didesnės kaip vienas veršelis vados sulaukia vos 2-3 proc. karvių.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kadenciją baigiantis K. Starkevičius rašo tris laiškus
2024-12-06 -
G. Nausėda: „Nemuno aušrai“ užsidegs raudonos lemputės
2024-11-26 -
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)