Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Gyvenimas toks...
Kalėdinėse kompozicijose – miško samanos ir gyvi žiedai

Vilnius. Šių metų jaunųjų floristų darbai Vilniaus universiteto Botanikos sode rengiamame konkurse „Dūzgiam Kalėdas sode!“ vėl stebino savo originalumu ir išradingai panaudotomis įvairiomis gamtinėmis medžiagomis.

Jau trečią kartą konkursas, kurį organizavo VU botanikos sodas ir Lietuvos floristų asociacija, vyko Kairėnuose, floristinius darbus kūrė 25-ių vidurinių ir profesinių mokyklų mokiniai iš 9 Lietuvos miestų ir miestelių.

VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida Dobkevičiūtė pasakojo, kad konkurso darbų parodoje lankytojams Kalėdinę nuotaiką skleidė floristinės eglutės ir snaigės, dekoratyviniai rutuliai ir puošnios žvakidės, natūraliomis medžiagomis išpuoštos dovanėles ir kalėdiniai vainikai, kvapnios bei gamtos gėrybių pilnos floristinės kompozicijos.

Bioversija m7 2024 11 19

Jose panaudotos natūraliai išraiškingais raštais išvagotos medžio šakos, kvepiančios pušys, taip pat - beržo bei garbanotojo gluosnio šakelės. Kalėdinės puošmenos dekoruotos celiozijos žiedais, pušies spygliais, samanomis, linais, dumplūnės vaisynais, džiovintais ir išbalintais laukinės morkos žiedynais...

Vainiko pagrindas itin kruopščiai apklijuotas eglės kankorėžių žvynais ir puoštas kirptais pušies spygliais bei girlianda, sukurta iš vilkdalgio, dekoratyvinio česnako vaisynų, pušies spyglių puokštelių ir raugerškio uogų. C grupės III vieta, autorė - Paulina Garbinčiūtė

Kaip ir praėjusiais metais, jaunųjų floristų darbuose pastebimos europietiško floristikos meno tendencijos, puošybai naudojami sukulentai ir gyvos gėlės.

Pasak A. Dobkevičiūtės, mokiniai konkurse varžėsi keturiose grupėse, suskirstytose pagal amžių ir įgūdžius. A grupėje dirbo (kūrė) V–VIII klasių mokiniai, B grupėje – IX–XII ir profesinių mokyklų gimnazijos klasių mokiniai, C grupėje rungėsi profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai (amžiaus riba 25 metai), o D grupė subūrė profesinių mokyklų mokinius bei kolegijų studentus su specialiaisiais poreikiais. Iš viso darbus konkursui parengė 56 moksleiviai.

Floristinė snaigė „Ledinukė“ sukurta iš lengvučių lino vaisynų ir floristinių šakelių, papuoštų lyg ledukais blizgančiais karoliukais. B grupės I vieta, autorė - Anita Peršukevič

Darbus vertino ir po 3 laureatus iš kiekvienos grupės išrinko Lietuvos floristų asociacijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU Botanikos sodo atstovų komisija. Pasak A. Dobkevičiūtės, išrinkti laimėtojus buvo tikrai sudėtinga, nes visi darbai stebino grožiu ir originalumu, tad vertintojams teko padiskutuoti ir dėl darbų formos, ir dėl kompozicijos, spalvinės gamos ar atlikimo technikos.

Ažūrinis vainikas, puoštas kankorėžiais ir miniatiūriniais krepšeliais iš graikinio riešuto kevalų. C grupės II vieta, autorė - Dominyka Skrabulytė.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos