BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Kaimo garsus ir kvapus Prancūzijoje gins įstatymas

Paryžius. Gaidžių giedojimas, traktoriaus burzgimas, mėšlo kvapas taip erzina į kaimą laikinai ir ilgam atvykusius miestiečius, kad prancūzai ūkininkai priversti dėl to gintis teismuose.

Ši situacija turėtų pasikeisti: nuo šiol Prancūzijos žemės ūkio garsus ir kvapus įstatymai saugos nuo nepatenkintų miestiečių teisinių pretenzijų.

Praėjusį ketvirtadienį Prancūzijos senatoriai galutinai patvirtino įstatymą, kurį pasiūlė po kelių rezonansinių konfliktų tarp kaimo gyventojų ir poilsiautojų ar naujai atvykusių „neo-kaimiečių“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vadinamasis „jutiminio paveldo“ įstatymas turėtų sušvelninti miesto gyventojų užsidegimą bylinėtis su kaimo kaimynais, kurie turi ūkinių gyvūnų.

Energingas gaidys Morisas papuolė į žiniasklaidos antraštes dar 2019 m., kai Vakarų Prancūzijos teismas atmetė reikalavimą jį nutildyti. Tokią pretenziją pareiškė pensininkai miestiečiai, nusipirkę poilsio namus šalia ūkio, kuriame kasdien giedodavo Morisas.

Tūkstančiai žmonių tuomet pasirašė peticiją „Išsaugoti Morisą“, ir teisėjas galiausiai nusprendė gaidžio naudai.

Kitoje byloje, taip pat 2019 m., naminių paukščių augintoją iš Landos regiono naujoji kaimynė padavė į teismą, nes jai atsibodo žąsų ir ančių keliamas triukšmas. Pietvakarių Prancūzijos teismas taip pat atmetė ieškinį.

„Gyvenant kaime reikia susitaikyti su kai kurias specifiniais dalykais“, - komentuoja Džoelis Žiro (Joël Giraud), valstybės sekretorius, atsakingas už kaimo gyvenimą.

Varpelių skambesys ir karvių mėšlo kvapas, gaidžių giedojimas, žiogų čirškesys ir traktoriaus  burzgimas ryte dabar laikomi Prancūzijos kaimo gamtos paveldo dalimi, kuri bus kodifikuota šalies aplinkosaugos teisės aktuose.

O amžinai nepatenkinti miestiečiai turės gydyti savo neurozes pas medikus, užuot teismo procesuose siekę priderinti paprastų kaimo gyventojų gyvenimą prie jų idiliškų iliuzijų, - rašo portalas france24.com.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos