Vilnius. Įmonės „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ veikloje prasidėjo permainos - pirmiausia pareigų neteko jos direktorius Alfredas Astikas. Kadangi konkursas naujo vadovo pareigybėms užimti nevykdomas, tikėtina, kad pieno ūkių atstovų siūlomi pokyčiai įvyks.
Šiuo metu realiausiu laikomas uždarosios akcinės bendrovės „Gyvulių produktyvumo kontrolė" prijungimas prie valstybinės įmonės „Pieno tyrimai", tačiau sprendimų gali būtų ir kitokių. „Tai paskutinė žinia, bet negalutinė", - planus įmonę prijungti prie „Pieno tyrimų" komentavo laikinai UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė" vadovės pareigas vykdanti direktoriaus pavaduotoja Rita Naudužienė.
UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė" vadovės pareigas laikinai vykdo direktoriaus pavaduotoja Rita Naudužienė
Ji mano, kad jeigu toks įmonių sujungimas įvyktų, tai būtų neblogas žingsnis, atitiktų ir ūkininkų lūkesčius, ir Vyriausybės programoje numatytą valstybės įmonių valdymo optimizavimą. „Visiškai nesvarbu, kas vadovaus, svarbiausia, kad pati gyvulių produktyvumo kontrolės paslauga liks, o jos kokybė tik gerės", - kalbėjo R. Naudužienė. Ji neabejoja, kad bus pakeisti teisės aktai, kurie įteisins B metodą (kai patys ūkininkai vykdys kontrolę). O ar bus suteikta teisė paslaugą teikti ir tretiesiems asmenims, pasak R. Naudužienės, nuspręs Žemės ūkio ministerija.
„Gyvulių produktyvumo kontrolės" Valdybai pasiūlius, su A. Astiku darbo sutartis nutraukta vasario 14 d. šalių susitarimu. Kaip informavo Žemės ūkio ministerija, Valdybos siūlymas buvo grįstas neturint pasitikėjimo vadovu - bendrovės direktorius galimai buvo priešiškai nusiteikęs prieš vienintelės akcininkės (ŽŪM) gyvulių produktyvumo kontrolės sistemos dalyvių siūlymus dėl sistemos tobulinimo, tačiau pats siūlymų neteikė. Tai kėlė Valdybai abejonių, ar A. Astikas gali tinkamai eiti direktoriaus pareigas ir efektyviai užtikrinti bendrovės veiklą, bendrovės akcininko interesus, ar bendrovėje bus siekiama didinti efektyvumą.
A. Astikas pareigų neteko tuoj po Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) tarybos posėdžio vasarį, kuriame buvo pateikti pasiūlymai, kaip būtų galima keisti GPK veiklą ir, svarbiausia, atsisakyti jos turėto monopolio. Tuomet žemės ūkio viceministras Darius Remeika teigė, kad ministerija visiškai pritaria GPK pertvarkai, kad būtų optimizuotas valstybės valdymas. Jo teigimu, ministerija pati prašė LGVA pažiūrėti, kaip būtų galima praplėsti GPK paslaugų teikėjų ratą, kad neliktų GPK monopolio.
„Gyvenimas pasikeitė, ūkininkai sustiprėjo, kai kurie jų patys sau šią paslaugą gali pasidaryti ir, ministerijos nuomone, pačios asociacijos taip pat gali atlikti GPK funkcijas pagal nustatytą tvarką. Taigi, ministerija pasisako už tai, kad šioje srityje atsirastų konkurencija, nes be konkurencijos nevyksta jokia pažanga", - tuomet kalbėjo D. Remeika.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)