Vilkaviškis. Ūkininkas Rolandas Pauža, gyvenantis Virbalio Miesto Laukų kaime, šalia beveik pusšimčio melžiamų karvių, nusprendė auginti dekoratyvinius paukščius. Dabar ūkininkas jų turi kelis šimtus.
Prieš trejetą metų iš Kybartų atsikėlusio ūkininko nuomone, apie gyvulių priežiūrą ir problemas kalbėk nekalbėjęs, tačiau viskas priklauso nuo rinkos. Tad, norėdamas paįvairinti kasdienybę, R. Pauža savo sodyboje laiko dekoratyvinius paukščius.
„Lauko voljeruose šiuo metu likę tik fazanai ir mandarininės antys, nes šie paukščiai gali gyventi ir šaltai. Svarbu, kad jie turi užuovėją. Visi kiti dabar pastogėje", - pasakoja virbalietis.
Šiam kuoduočiui kartkartėmis Rolandas Pauža patrumpina „šukuoseną", kad paukštis geriau matytų
Ūkininkas paukščių kolekciją kaupė penkerius metus. Dabar vien įvairių vištų voljeruose yra per šimtas spalvų, o pagal veisles - pusšimtis. Čia gyvena septynių skirtingų spalvų fazanai, dar keletas rūšių karvelių: pūstagūžiai, karakuliniai, garniai, poviniai ir kapučinai. Per tiek laiko - tikrai daug, mat kiekvienas paukštis kainuoja. Vien fazanų poros kaina prasideda nuo 100 litų. Pigiau galima nusipirkti kiaušinių, tačiau juos reikia mokėti išperinti.
Pasak ūkininko, pirkti kiaušinius iš nepažįstamų žmonių ar internetu rizikinga. Pardavėjai ne visada būna sąžiningi arba patys nesupranta, kad poruoja tik panašių spalvų, o ne veislių paukščius. Kai kurie žmonės į savo augintinių rūšių ypatybes nėra įsigilinę ir parduoda maišytų veislių kiaušinius.
R. Pauža sakė ne kartą susidūręs su tokiais Lietuvoje. Net ir kolegomis negalima pasitikėti.
Keletą kartų pirkęs kiaušinių iš Alytaus, Panevėžio, sumokėjęs net keletą tūkstančių litų, tačiau iš kiaušinių išsirito tik septyni veislę atitinkantys viščiukai. Kiti buvo arba tušti, arba hibridai. Pasak ūkininko, geriausia kiaušinių parsivežti iš Vengrijos, galima užsisakyti iš kitų šalių. Tada dėl veislės galėsi būti ramus.
Norintiems savo kiemą paįvairinti egzotiniais paukščiais R. Pauža pataria pirkti ne pačius paukščius, o kiaušinius. Mat sparnuočiai pripranta prie vietos ir perkelti kitur patiria nemažą stresą, gali net žūti. Todėl verčiau juos išperinti gyvenamojoje aplinkoje.
„Sunkiausia veisti fazanus, nes jie yra gana lepūs, neatsparūs ligoms, - sakė R. Pauža. - Šių paukščių priežiūra sudėtinga, be to, reikia žinoti, kada juo skiepyti, kuo lesinti.
Ypač gražiomis ryškiomis plunksnomis išsiskiria virbaliečio auginamos mandarininės antys. Gaigalo sparnus puošia žvilgantys „veidrodėliai", nugara ruda, o snapas rausvas, galvą puošia ryški skiauterė - tuoktuvių apdaras. Šios antys - vienos gražiausių pasaulyje.
Žiemai uždaryti paukščiai stebina dydžių, spalvų, formų įvairove - nuo dėmėtų, garbanotų iki beplunksnių ir kuoduotų. Labiausiai šeimininkas didžiuojasi juodosiomis indiškomis vištomis, kurios turi ne tik tamsias plunksnas, bet ir skiauterę, kojas, akis bei barzdą.
Pasak R. Paužos, gražiausia žiūrėti į paukščius pavasarį lauke. Būtų smagu turėti tokią teritoriją, kur jie galėtų gyventi laisvi, tačiau tai - tik didžiulė svajonė. O kol kas po pagrindinių dienos darbų ūkininkas visą savo laiką skiria sparnuotiems augintiniams. Jie ne tik reikalauja daug dėmesio, bet ir džiugina širdį.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)