Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Gyvenimas toks...
Ar žalieji kryžiai netrukdys laukų darbams?

Kaunas. Lietuvoje tebestovi žalieji kryžiai. Laukuose prasideda pavasariniai darbai, ir kyla klausimas, ką su tais kryžiais daryti toliau?

Žemdirbių protesto akcijos organizacinio štabo skaičiavimu, Lietuvos laukuose rudenį buvo pastatyta apie 10 tūkst. žaliųjų kryžių. Dauguma jų tebestovi iki šiol. Tačiau kai kurie per žiemą pakrypo, sulūžo arba net visiškai nuvirto. Kiti, pastatyti tvirčiau, atlaikė net ir audrą „Laura“, siautusią prieš dvi savaites.

Žaliųjų kryžių akcija, skirta atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į Lietuvos žemės ūkio problemas, buvo pradėta pernai lapkritį. Vis dėlto dabar tiek patiems kryžius stačiusiems žemdirbiams, tiek ir pro juos pravažiuojantiems žmonėms kyla klausimas, o kas bus su šiuo žemdirbių protesto akcijos simboliu toliau?

Bioversija m7 2024 11 19

Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT), kuri buvo viena iš žaliųjų kryžių akcijos iniciatorių ir organizatorių, administratorius Ignas Jankauskas portalui manoukis.lt sako, kad žaliųjų kryžių ateities klausimą žemdirbių protesto akcijos organizacinis štabas rengėsi spręsti praėjusią savaitę. Tačiau susirinkimą teko atšaukti dėl šalyje įsigaliojusio karantino.

„Nebuvo nustatyta konkreti data, kiek tie kryžiai privalo stovėti, ar akcija baigėsi, ar dar tęsiasi. Iššūkių žemės ūkiui per šį laikotarpį nė kiek nesumažėjo. Tuo metu aktualios buvo vienos temos, dabar - kitos. Taigi, terminas, kada mes juos turime nuimti, nebuvo nustatytas. Tačiau organizacinis štabas jau anksčiau yra pateikęs žemdirbiams rekomendaciją, kad kryžius, praradusius savo estetinį vaizdą ir nebetinkančius šiai idėjai reprezentuoti, reikėtų iš laukų pašalinti arba pataisyti“, - sako I. Jankauskas.

Praėjusią savaitę žemdirbių protesto organizacinis štabas planavo susitikti ir aptarti kryžių ateities klausimą. Tačiau dėl šalyje esančio karantino susirinkimą teko atidėti.

LŽŪT administratorius I. Jankauskas sako, kad štabas turi kelias idėjas, ką su žaliaisiais kryžiais daryti toliau. Viena jų - įkurti žemdirbių vienybės parką, į kurį būtų suvežti ir pastatyti kai kurie kryžiai.

„Toks parkas būtų kaip simbolis, parodantis žemdirbių vienybę kovojant su dabarties iššūkiais žemės ūkyje. Jame galbūt galėtume organizuoti savo renginius ar susirinkti kartą metuose ir aptarti aktualius dalykus“, - pasakoja I. Jankauskas. Jis priduria, kad tai yra tik viena iš idėjų, kurią reikia apsvarstyti ir išgvildenti.

Dėl šalyje susiklosčiusios neeilinės situacijos, klausimą dėl kryžių ateities tenka atidėti. Todėl, LŽŪT administratoriaus teigimu, žalieji kryžiai ir toliau gali stovėti laukuose arba ūkininkas savo nuožiūra juos gali pasidėti kažkur sodyboje. „Neabejoju, kad mums jų dar prireiks“, - priduria portalo pašnekovas. 

Jis sako, jog neseniai teko lankytis šiaurės Vokietijoje, kur laukuose žalieji kryžiai taip pat tebestovi, nors vokiečiai panašią akciją pradėjo gerokai anksčiau, pernai rugsėjį (apie tai rašėme ir portale manoukis.lt - red. past.).

Ar netrukdys laukuose stovintys žalieji kryžiai pavasariniams darbams? I. Jankausko teigimu, tai yra kiekvieno ūkio sprendimas, ar tuos kryžius apvažiuoti, ar perkelti kažkur į laukų pakraščius ar sodybas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos