Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Energetika
S. Gentvilas: siūlymai dėl kuro lengvatų žemdirbiams ir dujų akcizo – pavasarį
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius. Verslui ir žemdirbiams piktinantis nuo sausio padidėjusiu suskystintųjų naftos dujų (SND) akcizu ir panaikinta dyzelino lengvata žemdirbių automobiliams, aplinkos ministras Simonas Gentvilas tikina, kad Aplinkos ministerija (AM) iki pavasario persvarstys ir pateiks naujus siūlymus dėl šių mokesčių.

„Po susitikimo su žemdirbiais svarstome, kokie galėtų būti racionalesni sprendimai, visų pirma dėl žaliojo dyzelino, kad ne tik gamyboje būtų galima naudoti, bet ir transportavimui.

Antras dalykas – dėl suskystintųjų dujų. Darome analizę, pasižiūrėjimą, kas ir kaip naudojasi šitomis nuolaidomis“, – trečiadienį BNS sakė aplinkos ministras.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Esame pasirinkę vasarį priimti vienokius ar kitokius sprendimus ir pavasarį pasiūlyti. Dabar esame svarstymo stadijoje“, – pridūrė jis.

Nuo šių metų įsigaliojusi Akcizų įstatymo pataisa apribojo ūkininkų galimybes naudotis lengvata už įsigyjamus degalus – jie gali būti pilami tik į traktorių bakus. Pagal šį įstatymą SND akcizas, siekiantis 368 Eur/t (su PVM), nuo sausio taikomas ir verslui. 

S. Gentvilas anksčiau teigė, kad šios dujos importuojamos iš Rusijos taip remiant šią šalį, todėl nutarta jas apmokestinti. Anot jo, gyventojai iki šiol sunaudodavo nedidelę šių dujų dalį. 

Protestus prieš Vyriausybės žemės ūkio politiką šią savaitę pradėję žemdirbių atstovai prašo tvarką tikslinti.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pirmadienį teigė, kad lengvatinis dyzelinas turi būti pilamas į žemės ūkio gamybai skirtas priemones, todėl dar tikslinama, kokios tai priemonės. Anot jo, tikslinti reikia vien dėl bitininkų, kuriems lengvata kurui skiriama pervežant avilius į žydinčias pievas. 

Praėjusiais metais Seimo priimtos Akcizų įstatymo pataisos numato, kad technikai, kuri naudojama žemės ūkio produktų gamybai, skirtiems gazoliams taikomas 60 Eur už 1 000 l akcizas. Tačiau kuro, kuriam jis netaikomas, kiekis kiekvienam ūkininkui nustatomas pagal ūkio dydį ir kitus kriterijus.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos