Dublinas. Europarlamentaras iš Airijos Seanʼas Kellyʼis (Šonas Kelis) siūlo leisti ūkininkams parduoti perteklinę elektros energiją, pagamintą naudojant subsidijuojamas saulės baterijas.
Anot europarlamentaro, ES taisyklės, draudžiančios ūkininkams parduoti nacionaliniam tinklui perteklinę elektrą, pagamintą naudojant subsidijuojamas saulės baterijas, turi būti pakeistos, siekiant labiau paskatinti ūkininkus įrengti saulės elektrines ir sumažinti priklausomybę nuo importuojamo iškastinio kuro.
Pagal galiojančias ES valstybių pagalbos taisykles, ūkininkai, įrenginėjantys saulės baterijas ir besinaudojantys tiksline žemės ūkio modernizavimo schema (TAMS), negali parduoti nacionaliniam tinklui jokios perteklinės energijos, pagamintos ne tik ūkio reikmėms, jei ji pagaminta panaudojus paramą.
S. Kelly‘is ragina pakeisti šias taisykles, tvirtindamas, kad tai leistų tiems žaliosios energijos gamybos sektoriaus segmentams, kurie šiuo metu nepakankamai įdarbinti, išnaudoti savo potencialą gaminant daugiau žalios energijos.
Energija – tik ūkio reikmėms
Pagal Bendrosios žemės ūkio politikos TAMS schemą, elektra, pagaminta naudojant subsidijas ir saulės energiją, gali būti naudojama tik savo ūkio reikmėms.
„Saulės PV plokštės, įkraunamos PV saulės baterijos ir saulės baterijos šiuo metu įtrauktos į paramos schemas pagal TAMS“, – sakė S. Kellyʼis.
„Problema yra ta, kad pagal BŽŪP TAMS subsidijuojama saulės energija gali būti naudojama tik nuosavam ūkiui. Airijoje vis dar turime daug nepanaudoto energijos gamybos potencialo, todėl toli ieškoti nereikia – turime nemažai neišnaudojamų žemės ūkio pastatų stogų, kurie tinka saulės baterijoms montuoti.
Saulės energija yra švarus energijos šaltinis, tačiau pagal dabartinę tvarką mes iš esmės mažai skatiname ūkininkus išnaudoti šį potencialą“, – aiškino europarlamentaras.
Įvairinimo nauda
Skatinimas naudoti daugiau saulės energijos elektros gamybai atneštų daug naudos ekonomikai ir aplinkai, taip pat ir ūkininkams.
„Ūkininkų vykdoma nedidelės apimties energijos gamyba turi keletą privalumų: suteikia galimybę didinti pajamas, sumažina bendrą ūkių anglies dioksido poveikį, padidina atsinaujinančių energijos šaltinių įvairovę ir sumažina augančių energijos sąnaudų poveikį žemdirbiams“, – sakė jis.
Ūkininkai pasiruošę imtis veiksmų
„Ūkininkai jau seniai parodė norą prisidėti prie mūsų energijos sistemos išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimo, todėl pasistenkime, kad jie tai galėtų padaryti“, – sakė S. Kellyʼis.
„Tai bus visiems naudinga, tad ES teisės aktai turi užtikrinti šį palengvinimą“, – tvirtino europarlamentaras.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Radviliškio rajone pradeda veikti „Agrokoncerno“ biometano jėgainė
2024-10-07 -
Grūdų perdirbėjai dažniausiai renkasi saulės elektrines
2024-09-26 -
Saulės elektrinėms numatoma 50 mln. eurų parama
2024-09-19
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)