Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Energetika
Britai suka link žaliosios energetikos
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Londonas. Jungtinėje Karalystėje pernai pagaminta rekordiškai daug vėjo energijos. Daugiau resursų gauta ne iš dujų ir anglies, o iš atsinaujinančių ir branduolinių šaltinių.

Iškastinį kurą pakeisti ekologiška energija – pagrindinis būdas, kaip kovoti su klimato kaitos poveikiu. Tokie energijos šaltiniai, kaip vėjas ir saulė, gerokai pigesni, todėl ilgainiui turėtų lemti mažesnes sąskaitas, rašo BBC. 

Nacionalinio elektros tinklų sistemos operatoriaus (ESO) duomenimis, 2022 m. Jungtinėje Karalystėje dujos buvo svarbiausias elektros energijos šaltinis, tačiau labai išaugo vėjo jėgainių svarba. 48,5 proc. visos elektros energijos pagaminta iš atsinaujinančių ir branduolinių šaltinių, palyginti su 40 proc., gautais iš dujų ir anglies.

Bioversija m7 2024 03 29

Vieną 2022 m. lapkričio dieną vėjo jėgainės pagamino daugiau kaip 70 proc. elektros energijos – apie 20 GW. Tiek galios užtenka metams apšildyti 1 700 namų. Gruodžio 30 d. rekordas sumuštas, kai vėjo turbinos generavo 20,9 GW.

Anglies naudojimas toliau mažėjo. 2022 m. iš jos gauta tik 1,5 proc. energijos, o 2012 m. – 43 proc.

Jungtinė Karalystė turi puikias perspektyvas vystyti jūros vėjo jėgainių sektorių, ypač dėl 2015 m. įvestų apribojimų įrengiant sausumos vėjo jėgaines. Tačiau vyriausybė taip pat žada investuoti į iškastinio kuro gamybą ir modernizuoti energetikos sistemą.

Pernai per 30 metų patvirtinta pirma nauja anglies kasykla, nepaisant susirūpinimo dėl poveikio aplinkai. Pradėtas naujas licenzijavimo etapas įmonėms, kurios galėtų ieškoti naftos ir dujų Šiaurės jūroje.

Energijos tiekimą ir kainodarą labai paveikė karas Ukrainoje, dėl kurio Rusijai – svarbiausiai dujų tiekėjai Europai – įvestos sankcijos. Šalys, įskaitant Vokietiją, Ispaniją, Italiją, JAV, padidino savo atsinaujinančios energetikos pajėgumą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos