Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Energetika
Biodyzelino gamyba Europoje tampa nuostolinga

Londonas. Biodyzelino gamybos maržos Europoje tapo neigiamos dėl augančių augalinio aliejaus žaliavų kainų ir neaiškių paklausos perspektyvų, kurioms įtakos turi nauja COVID-19“ pandemijos banga, rodo tarptautinės biodyzelino, etanolio ir žaliavų rinkų analizės kompanijos „Argus Biofuels“ pateikti duomenys.

Nuostoliai paskatino kelis Viduržemio jūros regiono ir Vidurio Europos biodyzelino gamintojus apsvarstyti galimybę sumažinti arba laipsniškai nutraukti gamybą.

Gamybos pelningumas sumažėjo dėl išaugusių žaliavų kainų. Čikagos biržoje sojų aliejaus ateities sandoriai spalio pradžioje pabrango apie 37 JAV dolerius (31,4 Eur) už toną. O palmių aliejaus ateities sandoriai Bursa biržoje Malaizijoje per tą patį laikotarpį pakilo apie 44 JAV dolerius (37,3 Eur) už toną.

Šios rinkos analitikų teigimu, tokį šuolį pirmiausia lėmė grėsmė, jog dėl pandemijos bus sugriežtinta judėjimo kontrolė pagrindiniuose palmių auginimo ir aliejaus gamybos regionuose.

„Euronext“ biržoje rapsų ateities sandoriai taip pat brango, pirmąją spalio savaitę padidėjo maždaug 4,2 euro už toną. Augalinio aliejaus kainas kilti paskatino ir palyginti mažas rapsų derlius Europoje, taip pat saulėgrąžų pasėlių plotų sumažėjimas, nors aliejaus paklausa auga, ypač Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Tuo tarpu biodyzelino kainos nepakluso minėtoms žaliavų kainų tendencijoms. Biržoje biodyzelino (pagaminto iš referencinės kokybės rapsų aliejaus) kainos spalio pirmąją savaitę sumažėjo  maždaug 7 JAV doleriais (5,9 Eur) už toną.  

Tiek biodyzelino, tiek riebiųjų rūgščių metilo esterio gamybos maržos yra neigiamos, todėl keli tiekėjai svarsto galimybę sumažinti produkcijos kiekius. Kai kurie iš jų Vidurio Europoje jau dirba minimaliais pajėgumais.

Bioversija 23 09 01 m7

Rinkos dalyviai teigia, kad abiejų biodyzelino rūšių paklausa šiemet yra šiek tiek mažesnė. Pirkėjai, esant pandemijos suvaržymams, nenori įsipareigoti dėl papildomų kiekių, ima tik tiek, kiek reikia tam kartui, o tai nepadeda paklausai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos