
Klaipėda. Biodegalų ir baltyminių pašarų gamintoja UAB „Mestilla“ ketvirtadienį Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atidarė 70 mln. Eur vertės naują rapsų perdirbimo gamyklą.
Žemės ūkio ministerijos teigimu, nauja infrastruktūra bendrovei kasmet leis perdirbti apie pusę Lietuvoje užauginamo rapsų derliaus.
Gamykla atidaryta po 2 metus trukusių projektavimo ir derinimo darbų bei dar 1,5 m. aktyvių statybų.
Modernioje gamykloje bendrovė planuoja perdirbti maždaug tris kartus daugiau rapsų sėklų nei dabar. Naujosios gamyklos pajėgumas siekia iki 500 tūkst. t rapsų per metus, iš kurių numatoma pagaminti 300 tūkst. t baltyminių pašarų ir 200 tūkst. t biodyzelino.
Pasak „Mestilla“ direktoriaus Arūno Zubo, per du dešimtmečius Lietuvoje užauginamų rapsų derlius išaugo apie 5 kartus, o tai, kad naujoji gamykla gali perdirbti pusę to kiekio, stiprina ilgalaikę paklausą rapsų augintojams bei visam žemės ūkio sektoriui.
„Be akivaizdaus naftos produktų importo mažinimo, mūsų gamykla prisidės ir prie strateginio šalies energetinio atsparumo: skaičiuojame, kad krizės atvejų „Mestilla“ pagaminti biodegalai galėtų patenkinti iki 20 proc. Lietuvos dyzelino poreikio“, – sakė A. Zubas.
Pasak gamyklos atidaryme dalyvavusio žemės ūkio viceministro Valdemaro Liorenšaičio, šios naujos rapsų perdirbimo gamyklos atidarymas yra geriausias įrodymas, gebama ne tik užauginti puikią produkciją, bet taip pat yra vizija, kaip ją paversti aukštos pridėtinės vertės produktais.
„Mestilla“ yra viena didžiausių biodyzelino gamintojų Baltijos regione, kurios veikla prisideda prie strateginių ES bei Lietuvos atsinaujinančios energetikos ir pėdsako aplinkai mažinimo tikslų. Į visą šalyje parduodamą dyzeliną šiuo metu įmaišoma 7 proc. biodyzelino, o tai leidžia sumažinti importinio iškastinio kuro naudojimą, dalį jo pakeičiant atsinaujinančia vietine žaliava. Apie du trečdalius pagamintos produkcijos bendrovė eksportuoja.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Plečiami kaupiklių parkai
2026-04-30 -
ES švelnina valstybinės pagalbos taisykles žemės ūkiui dėl energetikos krizės
2026-04-29 -
EK pristatė veiksmų planą, kaip apsaugoti europiečius nuo energetikos krizės
2026-04-22
Skaitomiausios naujienos
-
Tragedija fermoje: žuvo žinomas ūkininkas
2026-05-05 -
Šliužams naikinti – naujai įregistruotas produktas
2026-05-08 -
Siūloma apmokestinti apleistą pensininkų žemę
2026-05-12




(0)