Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
BŽŪP
Žemės ūkio strateginį planą padės rengti tarptautiniai ekspertai

Vilnius. Svarbiausią naujojo finansinio laikotarpio dokumentą  – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą – Žemės ūkio ministerijai padės rengti užsienio ir šalies ekspertų komanda.

„Šis strateginis planas, kuris nubrėš Lietuvos žemės ūkiui gaires septyneriems metams į priekį, turi atitikti mūsų šalies ir Europos Komisijos žemės ūkio bei kaimo plėtros tikslus. Atsižvelgėme į ūkininkų siūlymus, kad rengiant strateginį planą būtų tariamasi su įvairių sričių mokslininkais. Norint, kad Lietuva taptų konkurencingesnė pasaulyje, naudinga ne tik mūsų šalies, bet ir tarptautinių ekspertų, kurie padės pamatyti platesnį vaizdą, patirtis“, – pranešime sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Konsultavimo paslaugoms įsigyti šiemet buvo paskelbtas tarptautinis viešasis pirkimas, kurį laimėjo ūkio subjektų grupė. Ją sudaro VšĮ „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ ir Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas kartu su subtiekėjais: Wageningeno universiteto ekonominių tyrimų institutu (Nyderlandai), Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru, VšĮ ,,Aplinkos apsaugos politikos centru“, UAB „Ernst&Young Baltic” ir UAB „ESTEP Vilnius“.

Bioversija 23 04 27

Pasak ŽŪM pranešimo, projekto, kurio vertė 384 tūkst. Eur, komandoje – patyrę, aukštos kvalifikacijos ekspertai, sukaupę ES ir nacionalinio lygmens žemės ūkio politikos formavimo, mokslo bei tyrimų patirtį.

ŽŪM informuoja, kad su ekspertais jau aptarė paslaugų teikimo eigą, prioritetines užduotis ir kitus klausimus. Pirmoji užduotis bus pateikti ekonominiais skaičiavimais pagrįstus pasiūlymus dėl ekoschemų išmokų ir kitų intervencinių priemonių dydžių, finansinių planų ir rezultatų rodiklių prognozių.

Valstybės narės savo strateginius planus Europos Komisijai turi pateikti iki 2022 m. sausio 1 d. Vėliau jie bus tobulinami atsižvelgiant į jos pastabas.

Pagal ŽŪM inf. 

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos