Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Skirta 36 mln. eurų parama investicijoms į žemės ūkio valdas

Vilnius. Ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ir kooperatyvams investicijoms į žemės ūkio valdas skirta 36,1 mln. eurų Europos Sąjungos ir valstybės paramos. Šiemet šias lėšas bus galima naudoti statyboms ir kitoms investicijoms į ūkius, tačiau nebus galima pirkti traktorių.

Daugiausia paramos – pieno sektoriui

Daugiausia investicinės paramos sulauks pieninės galvijininkystės sektorius – 19,4 mln. Eur, kiaulininkystės – 6,2, paukštininkystės ir kiaušinių gamybos – 5,7, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės – 3,7, mėsinės galvijininkystės, avininkystės, ožkininkystės ir triušininkystės – 1,1 mln. eurų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Nebus galima pirkti traktorių

Pasinaudojus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ bus galima statyti naujus gamybinius pastatus ir rekonstruoti jau esamus, sutvarkyti valdos infrastruktūrą, įsigyti žemės ūkio technikos ir kitos reikalingos įrangos.   

Pakeitus paramos teikimo taisykles, šiemet nebus galima įsigyti traktorių.

Planuojantieji įgyvendinti investicinius projektus turėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad šiemet atnaujinti plokščiadugnių grūdų saugojimo bokštų ir naujų pieno ūkio fermų statybos fiksuotieji įkainiai.

Kompensuos pusę investicinio projekto išlaidų

Kiekvieno sektoriaus paraiškos bus vertinamos pagal jam nustatytus atrankos kriterijus. Balai bus skiriami atsižvelgus į gamybos padidinimą, aplinkos išsaugojimą, tvarią plėtrą, klimato kaitos mažinimą. Pagal žemės ūkio sektorius bus sudaromos ir paramos paraiškų pirmumo eilės.  

Paramos lėšos padengs pusę visų tinkamų išlaidų. Tačiau kolektyvines investicijas įgyvendinantiems pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams ir jauniesiems ūkininkams, pateikusiems paramos paraiškas penkerių metų laikotarpiu nuo įsikūrimo dienos, bus kompensuojama net iki 70 proc. tinkamų išlaidų.  

Parama vienam pareiškėjo projektui negalės viršyti 300 tūkst. eurų. 2014–2022 m. laikotarpiu pareiškėjo įvykdytų projektų bendra suma negalės būti didesnė nei 900 tūkst. Eur, o susijusių įmonių ir sutuoktinių projektų – 1,3 mln. eurų.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos