


Vilnius. Seimas, įvertinęs sudėtingą Lietuvos žemės ūkio ir kaimiškųjų vietovių padėtį ir didelius emigracijos srautus, pabrėžia būtinybę užtikrinti tinkamą Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) finansavimą po 2020 m., akcentuojama parlamento priimtoje rezoliucijoje „Dėl Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 metų", už kurią balsavo 65 parlamentarai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 7 (balsavimo rezultatus rasite čia).
Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio teigimu, Lietuva yra diskriminuojama išmokant mažesnes išmokas Lietuvos ūkininkams, todėl derantis dėl bendrosios ES žemės ūkio politikos ir sąlygų žemdirbiams, būtina atkreipti dėmesį į Lietuvos situaciją.
„Išmokų sistema turėtų užtikrinti vienodas ir sąžiningas konkurencines sąlygas visiems Europos Sąjungos žemdirbiams", - sako parlamento vadovas. Pasak jo, konkurencijos neiškreipiantis ir Lietuvos ūkininkų bei kaimo gyventojų nediskriminuojantis tiesioginių išmokų dydis turėtų išlikti vienu iš Lietuvos derybinių prioritetų dėl būsimo 2021-2027 m. finansinio laikotarpio.
„Šiuo metu Lietuvos žemės ūkio ir kaimiškųjų vietovių padėtis yra sudėtinga, todėl turime derėtis dėl geresnių sąlygų šalies ūkininkams, kad Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos programuojamos kaimo plėtros lėšos svariai prisidėtų prie kaimiškųjų regionų gyvybingumo išlaikymo ir didinimo", - sako V. Pranckietis.
Priimta rezoliucija Seimas siūlo stiprinti rizikų valdymo instrumentus ir tobulinti rinkos reguliavimo priemones, įvertinant trečiojo BŽŪP ramsčio, skirto rizikų valdymo priemonėms, sukūrimo galimybę kartu išlaikant į rinką orientuotą BŽŪP.
Dokumente taip pat atkreipiamas dėmesys į būtinybę supaprastinti BŽŪP ir užtikrinti jos įgyvendinimo lankstumą Europos Sąjungos valstybėse narėse.
LRS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
ES siūlo naujoves reglamentuojant naujų genomikos technologijų taikymą
2025-03-17 -
Ministrai palaiko ES žemės ūkio viziją, bet nerimauja dėl finansavimo
2025-02-24 -
ES žemės ūkio vizija: daugiau paskatų, mažiau biurokratijos
2025-02-20
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)