Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
BŽŪP
Pristatyta naujos sudėties Europos Komisija

Briuselis. Ursulos von der Leyen vadovaujamoje Europos Komisijoje už žemės ūkį bus atsakingas Lenkijos atstovas Janušas Vojciechovskis. Virginijus Sinkevičius bus atsakingas už aplinką ir vandenynus.

Išrinktoji Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen antradienį pristatė savo komandą ir naują Europos Komisijos struktūrą.

Komisija sudaryta atsižvelgiant į politinių gairių prioritetus ir siekius. Joje bus aštuoni pirmininko pavaduotojai, atsakingi už svarbiausius politinių gairių prioritetus, organizuos darbą svarbiausiuose plataus masto baruose, tokiuose kaip Europos žaliasis kursas, prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa, žmonėms tarnaujanti ekonomika, europinės gyvensenos apsauga, pasaulyje stipresnė Europa ir naujas postūmis Europos demokratijai.

Bioversija 22 02 02

Trijų vykdomųjų pirmininko pavaduotojų funkcija bus dvejopa. Jie bus pirmininko pavaduotojai, atsakingi už vieną iš trijų pagrindinių išrinktosios Komisijos pirmininkės darbotvarkės temų, ir sykiu Komisijos nariai.

Pasak Ursulos von der Leyen, Komisijos nariai pirmą pusmetį lankys visas ES šalis nares, ir ne vien sostines bet ir regionus. Pirmininkės žodžiais, „Komisija ne tik kalbės bet ir dirbs. Stengsis mažinti biurokratiją ir vadovausis principu - jei vieną dokumentą priimsime, tai kitą naikinsime“.

U. von der Leyen taip pat kalbėjo apie mažų vietovių tuštėjimo problemą, kaimo socialinės infrastruktūros išsaugojimo ir stiprinimo būtinybę, tarp jų mokyklų, paštų veiklos užtikrinimą.

Žemės ūkio ir kaimo politikos sektorių kuruos vienas iš pirmininkės vykdomųjų pavaduotojų Fransas Timermansas (Nyderlandai), kuris koordinuos su Europos žaliuoju kursu susijusį darbą. O komisaru, atsakingu už žemės ūkį siūlomas Lenkijos atstovas Janušas Vojciechovskis (Janusz Wojciechowski), kuris daug metų dirbo Europos Parlamento Žemės ūkio komitete, o šiuo metu jis yra Europos Audito Rūmų narys.

Šiuo metu už žemės ūkį atsakingas Europos Komisijos narys Filas Hoganas (Phil Hogan, Airija) naujos sudėties Komisijoje bus atsakingas už prekybą.

Virginijus Sinkevičius, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministras, bus atsakingas už aplinką ir vandenynus.

Lenkijos žiniasklaida informuoja, kad jų šalies atstovo J. Vojciechovskio patvardė figūruoja Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliktame tyrime dėl 2009–2016 m. veiklos. Tačiau OLAF pareiškė, jog išvadų viešai neskelbs.

Pats J. Vojciechovskis tvirtina, kad tikrintojai aptiko 9 nedidelės klaidas, patikrinę daugiau kaip 1000 sąskaitų. Jis paskelbė, kad jei pats negalės paviešinti tyrimo išvadų, tuomet paprašys Europos Parlamento vadovo, kad šis suteiktų teisę susipažinti su OLAF ataskaita EP nariams, kurie kvestionuos jo, kaip būsimo Europos Komisijos nario, kandidatūrą.

EK, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokias tiksliosios žemdirbystės technologijas naudojate savo ūkyje?
Visos apklausos