Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Pirmoji BŽŪP reformos projekto kritika

Briuselis, lapkričio 18 d. Reaguodami į šiandieninį Europos Komisijos komunikatą dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateitos, Europos Sąjungos žemdirbių bei jų kooperatyvų organizacijų komitetai COPA-COGECA pareiškė, kad siūlomos priemonės neapsaugo ES ūkininkų nuo trečiųjų šalių konkurencijos.

COPA pirmininkas Padraigas Volšas (Padraig Walshe) pabrėžė, kad šiandien susiduriame su visiškai naujais iššūkiais, tačiau dokumente tai mažai akcentuojama ir mažai kalbama apie augančią Europos ūkininkų naštą. „Jie jau yra prarado rinkos dalį, kadangi turi vykdyti griežčiausius pasaulinius maisto saugos, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės standartus. Jų išlaidos yra daug didesnės, negu konkurentų iš trečiųjų šalių. Todėl nenuostabu, kad ES ūkininkų skaičius per pastaruosius dešimt metų sumažėjo 25 proc., ir kad ūkininkų pajamos taip labai priklauso nuo BŽŪP."

Anot jo, blogai yra ir tai, kad Komisija savo planus sieja su prekybos liberalizavimu Lotynų Amerikos šalių atžvilgiu. Šios šalys pelnosi iš nuolat augančio mėsos eksporto, o jos gamybai naudoja augimo stimuliatorius, kurių naudojimas ES uždraustas. Patikrinimai dėl antibiotikų yra riboti, be to, gamyboje naudojami ir genetiškai modifikuoti organizmai.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

P. Volšas teigiamai įvertino Komisijos nuostatą, kad tiesioginė parama bus orientuota į aktyvius ūkininkus, kad jie galėtų toliau teikti visuomenei naudą, pavyzdžiui, išlaikyti esamą užimtumo lygį, išsaugoti kaimo kraštovaizdį.

COGECA pirmininkas Paolas Brunis (Paolo Bruni) komiteto komunikate pasigedo priemonių, kurios būtų skirtos stiprinti Europos ūkininkų ir kooperatyvų padėtį maisto grandinėje ir užtikrintų, kad teisingą galutinės produkcijos kainos paskirstymą. „Ūkininkai ir jų kooperatyvai kovoja su didele jėga, kurią įkūnija sauja prekybos centrų. Pavyzdžiui, galutinė duonos kaina prekybos centre gali būti net 30 kartų didesnė už ūkininko parduodamos produkcijos kainą, o ūkininkas gauna tik 8 proc. galutinės produkto kainos", - sakė jis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos