Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
BŽŪP
Pašarų kainos kelia nerimą visoje ES

Briuselis. Didelės sąnaudos pašarams kelia Europos Sąjungos šalių narių susirūpinimą, vis dėlto Europos Komisija teigia artimiausiu metu besitikinti kainos kritimo.

Pastarosios Vadovų tarybos metu Kroatijos delegacija dar kartą atkreipė dėmesį, kad jų šalyje pašarų kainos pasiekė aukščiausią tašką per septynerius metus.

Portalas „Euractiv“, besiremdamas savo šaltiniais, teigia, kad šią temą darbotvarkėje palaikė maždaug du trečdaliai šalių, teigdamos, kad aukštos pašarų kainos gali turėti svarios įtakos gyvulininkystės sektoriaus atsigavimui po pandemijos, įvertinant ir nuolatinį afrikinio kiaulių maro bei paukščių gripo foną.

Bioversija m7 2024 03 29

Kroatai paragino EK išnagrinėti visas įmanomas priemones sektoriaus stabilizavimui. Vis dėlto Europos žemės ūkio komisaras Janusz‘as Wojciechowski‘s (Janušas Vojciechovskis) ramino teigdamas, jog tikimasi kainų kritimo, kita vertus, primindamas, kad BŽŪP numato įvairias subsidijavimo priemones.

Kiti šaltiniai teigia, kad šis žingsnis buvo dėmesio atkreipimas, o pati tema turėtų būti tęsiama kituose susitikimuose. Jei pašarų kainos nekis, gyvulininkystės sektoriaus lauks dar vienas išbandymas po pandemijos ir viešojo maitinimo sektoriaus sutrikimų, suirutės rinkose, Kinijos ir JAV prekybos 

Valstybės narės jau nebe pirmą kartą atkreipia EK dėmesį į situaciją gyvulininkystės sektoriuje ir prašo būti pasirengus imtis veiksmų, jei to prireiks.

Prieš kurį laiką dėl kylančių pašarų kainų susirūpinimą išreiškė ir Ispanija bei kitos šalys, teigdamos, jog pašarų - sojų pupelių miltų, kukurūzų, kviečių ir miežių - kaina tarptautinėje rinkoje kaina gerokai šoktelėjo.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos