Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
BŽŪP
Parama bus susieta su oro taršos mažinimu

Strasbūras. ES bendrosios žemės ūkio politikos finansavimas turi būti susietas su taršos mažinimu, trečiadienį priimtoje rezoliucijoje nurodo Europos Parlamentas (EP).

Žemės ūkyje šiuo metu išmetama per daug amoniako, azoto suboksido ir metano. Šių medžiagų emisijos mažinimas prisidėtų prie bendro aplinkos taršos fono gerinimo. Vis dar pasitaiko žemės ūkio gamybos likučių deginimo, nors tokia praktika iš esmės uždrausta.

Rezoliucijoje dėl oro taršos europarlamentarai dar siūlo nedelsiant imtis ES lygmens priemonių kietųjų dalelių koncentracijai ore mažinti ir nustatyti griežtesnes jų ribines vertes, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis.

Bioversija 22 08 31

Europos Komisija raginama įpareigoti automobilių techninės apžiūros metu visose ES šalyse tikrinti į aplinką išmetamo azoto oksido kiekį. Kartu siūloma skatinti naudoti elektra varomas transporto priemones ir taikyti jų savininkams mokesčių lengvatas, o renkant kelių mokesčius atsižvelgti į automobilių taršą.

EP teigiamai vertina automobilių eismo ribojimą miestų centruose ir skatinimą naudotis dviračiais bei viešuoju transportu. Parlamentas taip pat skatina mažinti taršą miestuose vykdant žaliuosius viešuosius pirkimus, o valdžios institucijoms rinktis netaršias transporto priemones ar dalijimosi platformas.

EP nariai palankiai vertina bent dešimties ES valstybių įsipareigojimus laipsniškai atsisakyti anglimis kūrenamų elektrinių. Jie ragina valstybes diegti centralizuotas namų šildymo sistemas, nes tai labai mažina oro taršą, taip pat laipsniškai panaikinti subsidijas iškastiniam kurui. Europos Komisijai siūloma nustatyti patalpų oro taršos vertinimo standartus. Patalpų oro kokybė turėtų būti vertinama visuose naujuose ir renovuotuose pastatuose.

Europos aplinkos agentūra (EEA) nurodo, kad kasmet daugiau kaip 400 tūkst. pirmalaikių mirčių Europos Sąjungoje susijusios su oro tarša, o 90 proc. miestuose gyvenančių europiečių dėl taršos gyvena sveikatai žalingomis sąlygomis.

Dėl prastos oro kokybės ir jo poveikio žmonių sveikatai ES kasmet netenka 3-9 proc. bendrojo vidaus produkto. Pernai 6 ES valstybės buvo perduotos Europos Teisingumo Teismui dėl ES oro kokybės standartų nesilaikymo, o 20-yje valstybių šiuo metu nagrinėjami 29 pažeidimų atvejai.

Už šią rezoliuciją balsavo 446 EP nariai, prieš buvo 146, o susilaikė 79 europarlamentarai.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija