Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
BŽŪP
Nesąžiningi supirkėjai stumiami į kampą

Strasbūras. Į nesąžiningos prekybos atvejų sąrašą siekiama įtraukti vėluojančius mokėjimus: ilgiau kaip 30 dienų už greitai gendančius ir 60 dienų – už negendančius produktus, taip pat vienpusį greitai gendančių produktų užsakymo atšaukimą mažiau nei 60 dienų iki sutartos pristatymo datos.

Tokiam pasiūlymui pritarė Europos Parlamento (EP) Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas, patvirtinęs naują sąžiningos prekybos taisyklių projektą, leisiantį geriau apsaugoti ūkininkus nuo nesąžiningo supirkėjų elgesio.

Dabartinės ES taisyklės galioja tik smulkiesiems ir vidutinio dydžio tiekėjams bei stambiesiems supirkėjams. Europarlamentarai siekia jas taikyti visiems maisto tiekimo grandinės dalyviams, taip pat prekybai ne vien maisto, bet ir kitais žemės ūkio produktais bei susijusioms paslaugoms.

Bioversija 23 04 27

Siūloma neteisėtais veiksmais pripažinti pirkėjo atsisakymą pasirašyti sutartį su tiekėju, kai tiekėjas jos reikalauja, taip pat konfidencialios sutarties informacijos išplatinimą ar netinkamą panaudojimą.

Tiekėjo ir supirkėjo sudaryta sutartis negali būti paremta ekonomine priklausomybe nuo pirkėjo, pažymi europarlamentarai. Jie siūlo neleisti supirkėjui parduoti produktus mažesne kaina nei ta, kuri mokama tiekėjui, ir reikalauti tiekėjo padengti susidariusį skirtumą – nebent dėl to būtų iš anksto sutarta.

Siūloma įteisinti galimybę maisto gamintojams teikti skundus dėl nesąžiningos prekybos jų šalyje, net jei pats faktas užfiksuotas kitoje ES valstybėje.

EP pranešėjas Paolas De Kastras (Paolo De Castro, Socialistai ir demokratai, Italija) pažymėjo, kad šioje Dovydo ir Galijoto kovoje siekiama suteikti ginklus silpniausiai maisto produktų tiekimo grandžiai, užtikrinant sąžiningumą, sveikesnį maistą bei socialines teises. Smulkieji gamintojai, darbuotojai, vartotojai turi būti apsaugoti nuo nesąžiningos prekybos pasekmių, kurias sukelia stambieji maisto tiekimo grandinės žaidėjai.

Taisyklių projektas dar bus svarstomas EP plenariniame posėdyje, siekiant gauti mandatą tolimesnėms deryboms su ES valstybių ministrais.

EP, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos