Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
BŽŪP
Naujos kreditavimo galimybės ūkiams ir verslui

Vilnius. Ūkininkai ir smulkieji verslininkai gali palengvintomis sąlygomis pasinaudoti nedideliais iki 25 tūkst. eurų dydžio kreditais, kurie teikiami pagal vadinamąjį Junkerio planą.

Europos investicijų fondas (EIF) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos nebankinio finansavimo sprendimų kompanija „Vilnius factoring company“, kuri pradeda teikti smulkiajam verslui mikrokreditus.

Kompanijos „Vilnius factoring company“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Stasionis portalui manoūkis.lt paaiškino, jog pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI) nebankinio finansavimo galimybėmis gali pasinaudoti Lietuvos mikroįmonės ir ūkininkai. Numatoma iš viso išduoti iki 10 mln. eurų mikrokreditų, kuriems suteikiama EIF garantija. Palyginti su tradiciniais bankiniais šaltiniais, taikomi gerokai mažesni užtikrinimo priemonių reikalavimai.

Bioversija 22 02 02

„Kalbant konkrečiai apie ūkininkus, mikrokreditai teikiami tiems iš jų, kurie turi ne daugiau kaip 9 darbuotojus, o metinė apyvarta ir balanse turimo turto vertė neviršija 2 mln. eurų. Mikrokreditai suteikiami 6 ar 12 mėnesių laikotarpiui. Gautas lėšas galima naudoti ir apyvartiniam kapitalui, ir veiklos plėtrai – atnaujinti infrastruktūrą, įrangą, modernizuoti veiklą ir kt. Ūkininkai, kuriems aktuali nebankinio finansavimo galimybė, gali teikti paraiškas internetu. Vertiname kiekvieną paraišką ir susisiekiame su jos teikėju kaip įmanoma greičiau“, – nurodė M. Stasionis.

Paklaustas, kokio dydžio palūkanos ir administravimo mokesčiai bus taikomi išduodamiems mikrokreditams, M. Stasionis paaiškino, jog atsižvelgiant į tai, kad taikomi gerokai mažesni užtikrinimo priemonių reikalavimai, kiekviena paraiška vertinama atskirai ir palūkanų dydis bei administravimo mokesčiai priklausys nuo įvairių veiksnių, tarp kurių – mikrokredito dydis, suteikimo terminas ir kt.

Investicijų planas Europai, dar vadinamas Junkerio planu (pavadintas pagal Europos Komisijos vadovo Ž. K. Junkerio pavardę - red.), pagrindinį dėmesį skiria investicijoms į darbo vietų kūrimą ir augimą. Pagal šį planą įsteigtas Europos strateginių investicijų fondas, leidžiantis Europos investicijų banko grupei investuoti į rizikingesnes įmones.

Europos Komisijos narė Marian Tysen (Marianne Thyssen), atsakinga už užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos mobilumą, pabrėžė, kad ES suteikus tokią paramą, finansavimą galės gauti daugiau smulkiųjų Lietuvos verslininkų. „Gautos lėšos jiems leis pradėti arba plėsti verslą, sukuriant daugiau darbo vietų ir galimybių vietos lygmeniu“, - nurodoma eurokomisarės išplatintame pranešime.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos