Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
BŽŪP
Naujoji COPA vadovė: "Laukia svarbūs sprendimai"

Briuselis. Rugsėjo 17-18 d. vyko COPA organizacijų narių nuotoliniai prezidiumų posėdžiai. COPA prezidiumo metu išrinkta nauja organizacijos vadovybė 2020-2022 m. kadencijai: prezidentė ir 6 viceprezidentai.

COPA prezidente tapo Kristijana Lambert (Christiane Lambert), Prancūzijos Nacionalinės ūkininkų sąjungų federacijos (FNSEA) prezidentė. Ji yra pirmoji moteris, vadovausianti šiai Europos žemdirbių skėtinei organizacijai. K. Lambert turi javų bei kiaulių ūkį Prancūzijos Luaros regione.

Naujieji COPA viceprezidentai: Masimiljanas Džiansati (Massimiliano Giansanti), Italijos žemės ūkio bendrosios konfederacijos („Confagricoltura“) prezidentas; Mladenas Jakopovičius (Mladen Jakopović), Kroatijos žemės ūkio rūmų prezidentas; Pale Borgstromas (Palle Borgström), Švedijos ūkininkų federacijos (Lantbrukarnas Riksförbund (LRF)) prezidentas, Pedro Galjardas (Pedro Gallardo), Ispanijos Jaunųjų ūkininkų žemės ūkio asociacijos (ASAJA ES) viceprezidentas; Rometas Sormus (Roomet Sõrmus), Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmų prezidentas ir Timas Kolinanas (Tim Cullinan), Airijos ūkininkų asociacijos (IFA) prezidentas.

Bioversija 2024 04 15 m7

K. Lambert kartu su šešių naujai išrinktų vicepirmininkų komanda keičia Joachimą Rukvedą (Joachim Rukwied (DBV, Vokietija), kuris vadovavo organizacijai pastaruosius trejus metus.

Kaip pažymėta po rinkimų, K. Lambert pradeda eiti pareigas Europos ūkininkams lemiamu metu, nes svarbiausi sprendimai bus priimti artimiausiais mėnesiais, pradedant nuo naujo ES biudžeto ir būsimos BŽŪP.

Naujoji skėtinės žemdirbių organizacijos vadovė po rinkimų pasakė: „Man garbė, gavus žemdirbių pasitikėjimą. Aš taip pat žinau, kokia laukia atsakomybė. Visos Europos ūkininkai nerimauja,  neaiškumų yra daug. Tai klausimai, susiję su BŽŪP, žaliuoju kursu, strategija „Nuo lauko iki stalo“, taip pat „Brexit“ procesas. Artimiausiu metu turime rasti kolektyvinių atsakymų ES lygmeniu. Aš tvirtai tikiu, kad ūkininkavimas yra strateginis Europos sektorius - tai parodė COVID krizė. Europa turi vėl atsigręžti į savo žemės ūkio ambicijas.“

K. Lambert nurodė, jog gindama visų Europos ūkininkų interesus remsis savo pirmtako J. Rukvedo darbu.

Naujoji COPA prezidentė išvardijo keletą svarbiausių savo kadencijos prioritetų, pradedant tinkamu pragyvenimu ūkininkams, nes tai yra pirmoji sąlyga, jei norime, kad žemdirbiai pasiektų didelius ES užmojus, kurie, jos žodžiais tariant, „kartais atrodo nepasiekiami“.

Komentuodama žaliąjį kursą K. Lambert sakė: „Europos žemės ūkis gali eiti šia kryptimi, išlaikydamas tempą, būdamas konkurencingas ir tvarus. BŽŪP ir „Žaliuoju susitarimu“ turi būti nustatytas ES gamybos tikslas - garantuoti maistą visiems, visoms rinkoms ir visiems biudžetams, nesant nepriekaištingo atsekamumo ir sveikatos reikalavimų. Europa turi saugoti gamybos procesą ir neįpareigoti žemės ūkio sektoriaus žengti mažinimo keliu.“

Kalbant apie prekybą, naujoji vadovė pranešė, kad ją domina Atvirosios strateginės autonomijos koncepcija, kurią buvęs komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) pateikė kaip nuoseklesnį požiūrį ginant Europos gamybos modelį.

Be to, K. Lambert nurodė, kad ji spręs ES klaidingą sampratą apie žemės ūkį ir negatyvų požiūrį į ūkininkus, ragindama užmegzti dialogą, kuriame dalyvautų visos suinteresuotosios šalys, net ir žemės ūkio kritikai.

Kadenciją baigiantis COPA prezidentas J. Rukvydas sakė: „Pastarieji treji metai buvo sunkus laikas visai ūkininkų bendruomenei, bet kartu mes daug pasiekėme. Mes sėkmingai kovojome už stabilų žemės ūkio biudžetą ir įtraukėme savo, kaip ūkininkų, patirtį į derybas dėl būsimos BŽŪP.

Vykstančios COVID krizės metu mes parodėme, kad Europos ūkininkai yra būtini stabiliam ir saugiam maisto tiekimui. Turime ir toliau tai pabrėžti per ateinančius metus vykstančiose diskusijose dėl „Žaliojo susitarimo“. Esu tikras, kad mano įpėdinė K. Lambert atliks gerą darbą ir linkiu didžiausios sėkmės. Kartu su savo viceprezidentais ir visa COPA šeima ji suteiks Europos ūkininkams balsą, kurio jie nusipelno Europoje.“

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos