Briuselis/Vilnius. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas Briuselyje susitiko su ES žemės ūkio komisaru Filu Hoganu (Phil Hogan) ir aptarė žemės ūkio politikos klausimus bei situaciją pieno ir kiaulininkystės rinkose. Daugiausia dėmesio buvo skirta Bendrosios žemės ūkio politikos supaprastinimo ir modernizavimo klausimams. Taip pat kalbėta apie maisto tiekimo grandinės tobulinimą ir Europos Sąjungos (ES) produktų eksporto skatinimą.
Kalbėdamas apie Lietuvos poziciją dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities, ministras B. Markauskas pabrėžė, kad tam tikrus dabartinės politikos elementus būtina pritaikyti prie naujos aplinkos reikalavimų ir iššūkių.
„Įvertinę BŽŪP įgyvendinimo patirtį, krizės metu išmoktas pamokas, turime siekti BŽŪP modernizavimo", - sakė B. Markauskas, pabrėždamas būtino finansavimo ir didesnio dėmesio smulkiesiems ūkiams svarbą, rašoma Žemės ūkio ministerijos pranešime.
Komisaras F. Hoganas patikino, kad BŽŪP supaprastinimas išlieka vienu svarbiausių EK darbotvarkės klausimų tiek šiuo laikotarpiu, tiek po 2020 m.
Lietuvos žemės ūkio ministro įsitikinimu, naująjį etapą po 2020 m. ES šalys narės turėtų pradėti turėdamos vienodas sąlygas ir galimybes. „Labai aktualus klausimas dėl lygių konkurencinių sąlygų visų valstybių narių ūkininkams užtikrinimo tiesioginės paramos srityje. Būtina stiprinti ūkininkų derybines galias, tobulinti rinkos reguliavimo priemones", - situaciją apibūdino B. Markauskas.
ŽŪM pranešime nurodoma, kad Lietuvai, kaip ir visai ES, labai aktualus ir geresnis maisto tiekimo grandinės funkcionavimas, smulkių ir vidutinių šeimos ūkių plėtra, svarbu ir europinis reguliavimas maisto tiekimo grandinėje. Taip pat svarbu turėti efektyvius ir veikiančius rizikos valdymo instrumentus, kuriems ateityje turi būti skirtas labai didelis dėmesys.
Kaip nurodoma ŽŪM pranešime, ES komisaras sakė suprantąs Lietuvos nerimą dėl nesąžiningų veiksmų maisto grandinėje. „Mes ėmėmės iniciatyvos - ieškome priemonių, kurios galėtų situaciją šioje grandinėje pagerinti. Analizuojame ir Lietuvos patirtį, ji mums tikrai svarbi", - pabrėžė F. Hoganas.
Prakalbus apie pieno sektorių, B. Markauskas akcentavo, kad Lietuva labai priklauso nuo situacijos pasaulinėje pieno rinkoje, todėl vis dar išlieka kainų svyravimo grėsmė. Anot ministro, Lietuvoje ypatingo dėmesio reikalauja ne tik pieno, bet ir kiaulienos sektorius. Komisaras patikino, tai gerai jam žinomas klausimas, o situacija įdėmiai analizuojama, nurodoma ŽŪM informacijoje.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Bendroji žemės ūkio politika kenkia ES kraštovaizdžiui?
2024-11-22 -
Europos Taryba patvirtino patobulintas apsaugos nuo augalų kenkėjų taisykles
2024-11-18 -
EP nusprendė metams atidėti draudimą alinti miškus
2024-11-14
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)