Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Lietuva ir dar šešios ES narės nepritarė deklaracijai dėl bendrosios žemės ūkio politikos

Briuselis, kovo 18 d. ES 20 šalių pasirašė bendrą deklaraciją dėl bendrosios žemės ūkio politikos po 2014-ųjų metų. Nepaisant kelių išsamių pasiūlymų, septynių ES šalių vyriausybės - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Didžiosios Britanijos ir Maltos - pareiškė negalinčios pasirašyti.

„Tekstas neapima mūsų pagrindinių problemų, tiksliau, išvados nėra pakankamai ambicingos ir kelia riziką anksčiau nustatytai reformos krypčiai", - sakė Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovas.

Tuo tarpu Prancūzijos vyriausybė sveikino naująją deklaraciją, o šalies žemės ūkio ministras Bruno Le Maire'as (Bruno Le Meras) sakė, jog „tai yra stiprus politinis vyriausybių paramos BŽŪP signalas". Ministras džiaugėsi, kad deklaracijai pritarė Lenkija, Rumunija ir kitos naujos ES narės. „Lenkija pirmą kartą pritarė bendrai Europos vyriausybių deklaracijai dėl BŽŪP, - sakė B.Le Maire'as. - Manau, kad nėra prieštaravimo tarp naujų ir senų narių, yra skirtumas tarp tų, kurios nori stiprios BŽŪP ir tų, kurios pasirengusios atsisakyti stiprios BŽŪP".

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Europos Komisija ketina iki birželio pabaigos pateikti pasiūlymus dėl 2014-2020 metų ES biudžeto, įskaitant BŽŪP biudžetą, o spalio mėnesį priimti pasiūlymus dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos