Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Europos Komisijai ir komisarui – kritika dėl dvigubų standartų
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Briuselis. Dvylika Europos Sąjungos (ES) valstybių narių išreiškė susirūpinimą, kad su jomis nepasitarus skirta 100 mln. Eur paramos šalims, kurios susiduria su problemomis dėl Ukrainos žemės ūkio produktų importo.

Į EK raštu kreipėsi Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų, Airijos, Graikijos, Austrijos, Belgijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Estijos, Danijos ir Slovėnijos žemės ūkio ministrai, ragindami EK paaiškinti, kaip ir kodėl skirta 100 mln. Eur parama.

Kreipimesi teigiama, kad toks sprendimas kenkia ES vidaus rinkos vientisumui, rašo „Politico“. Taip pat Komisija raginama veikti „pagal nustatytas ES ir jos valstybių narių veikimo taisykles“.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kai balandžio pabaigoje Lenkija, Vengrija, Slovakija ir Bulgarija uždraudė ukrainietiškų grūdų importą, jau tada kitų šalių ministrai kritikavo tokius ribojimus, vadindami juos žalingais, siekiant bendromis pastangoms padėti Ukrainai.

Daug kritikos strėlių – komisarui

Kritika ypač nukreipta į ES žemės ūkio komisarą Januszʼą Wojciechowskiʼį (Janušą Voicechovskį).

Kaip rašo „Euractiv“, jau seniai sklido gandai, kad po šį rudenį vyksiančių parlamento rinkimų jis sieks užimti pareigas gimtojoje Lenkijoje.

Taigi Vokietijos žemės ūkio ministras Cemʼas Özdemirʼas (Džemas Ozdemiras) sako suprantantis, kodėl komisaras turi interesą užtikrinti, kad Lenkijos žemės ūkis turėtų ateitį.

„Tačiau taip pat tikiuosi, kad komisaras pirmiausia bus ES komisaras ir tik paskui bus siejamas su savo šalimi“, – pridūrė jis.

Wojciechowski’s priklauso valdančiajai partijai. Neseniai jis ne kartą akcentavo EK pagalbos lėšas socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje ir žiniasklaidoje.

Nacionaliniu lygmeniu partija, kuriai priklauso komisaras, pastaruoju metu vis labiau bando pritraukti rinkėjų, kurie susiję su žemės ūkiu ar gyvena kaimo vietovėse.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos