Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
BŽŪP
Europos Komisija nustatė gaires „žalioms“ veikloms ir investicijoms

Vilnius. Europos Komisija (EK) nustatė kriterijus investicijų žalumui energetikoje, transporte bei kitose sritye, siekiant investuotojams sudaryti sąlygas perorientuoti pinigų srautus į mažiau aplinkai kenksmingas technologijas ir įmones.

Priemonių rinkinį sudaro nuostata, kuriuo siekiama nustatyti, kuri veikla daugiausiai prisideda prie aplinkosaugos tikslų įgyvendinimo, siūlymai dėl informacijos apie tvarumą didinimo bei deleguotasis aktas, kuriuo bus užtikrinta, jog finansų įmonės į konsultacijas įtrauktų tvarumo aspektus, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Dokumentuose, kuriuos trečiadienį patvirtino EK, nurodomos įvairios sritys bei jose naudojamų technologijų ir priemonių kriterijai, kurias atitinkantys projektai gali būti laikomi žaliais.

Bioversija 23 09 01 m7

Lietuvos deleguotas aplinkos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad tai yra pirmoji tokia klasifikacijos sistema pasaulyje, skirta ekonominių veiklų žalumui apibrėžti, taip pat išvengti vadinamojo „greenwashingo“, kuomet netvarūs produktai ar technologijos melagingai pristatomi kaip žali.

„Tai yra pirmoji apskritai pasaulyje klasifikacijos sistema tvarioms ekonominėms veikloms apibrėžti. Bus labai aiškiai klasifikuojamos netvarios investicijos, neprisidedančios prie klimato kaitos mažinimo, aplinkos apsaugos, nes dažnai investuotojai būdavo klaidinami“, – BNS trečiadienį sakė V. Sinkevičius.

Jis atkreipė dėmesį, kad Europos Sąjungos (ES) nubrėžti žaliojo kurso tikslai reikalaus didžiulių investicijų, kurių finansuoti vien viešaisiais finansais yra neįmanoma.

„Tai yra įrankis nukreipti privačias investicijas į žaliojo kurso tikslus. Tai yra aiškumas rinkoms, kas yra žalia ir prisideda prie klimato tikslų, žaliojo kurso įgyvendinimo“, – pabrėžė eurokomisaras.

„Finansinės institucijos sulauks papildomo spaudimo iš rinkų, iš įvairių suinteresuotų šalių dėl to, kur nukreipiamos investicijos“, – sakė jis.

Pasak V. Sinkevičiaus, dabar į planą įtraukti sektoriai yra energetika, miškininkystė, gamyba, transportas ir statybos, taip pat iki metų pabaigos svarstoma įtraukti ir kitus sektorius, kaip žemės ūkį.

Europos žaliasis kursas numato žemyną iki 2050-ųjų paversti pirmuoju neutraliu klimatui. žaliojo kurso tikslų įgyvendinimas yra vienas svarbiausių aspektų ir naujojoje ES finansinėje perspektyvoje bei ES atstatymo plane.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos