Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
BŽŪP
Europos bendrajai žemės ūkio politikai - 50 metų

Briuselis, sausio 25 d. 2012-asiais sukanka 50 metų, kai pradėta formuoti Bendroji žemės ūkio politika (BŽŪP) - Europos integracijos pamatinis akmuo. Penkerius dešimtmečius BŽŪP užtikrino nenutrūkstamą maisto tiekimą Europos piliečiams ir kaimo vietovių gyvybingumą.

Europos Komisija (EK) ta proga pradėjo visuomenės informavimo kampaniją „50 metų BŽŪP", kuri vyks visus šiuos metus. Sukurta interaktyvi interneto svetainė, rengiama keliaujanti paroda, parengta vaizdo, garso ir spausdintos medžiagos, taip pat numatyti įvairūs renginiai Briuselyje ir ES valstybėse narėse.

„2012-ieji yra labai reikšmingi ne tik prisimenant pastarųjų 50 metų istoriją, bet ir aptariant naują bendrosios žemės ūkio politikos reformą, - sakė ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dačianas Čioloşas (Dacian Ciolos). - 1962 metais pagrindinis Europos gyventojų rūpestis buvo kasdien turėti pakankamai maisto. Šiandien apsirūpinimo maistu klausimas tebėra svarbus, bet iškilo ir naujų rūpesčių: klimato kaitos ir tvaraus mažėjančių gamtos išteklių naudojimo problemos. Vykdoma kampanija leis geriau apmąstyti šiuos pokyčius."

Bioversija 23 09 01 m7

Kampaniją „50 metų BŽŪP" pristatančius nacionalinio lygmens renginius numatyta organizuoti šešiose ES valstybėse. Pirmasis jau įvyko Vokietijoje sausio 20 d. Toliau jie planuojami Italijoje (vasario 2 d. Veronoje), Prancūzijoje (vasario 27 d. Paryžiuje) ir Beneliukso šalyse (balandžio 4 d.).

2012 m. bus organizuota daug renginių nacionaliniu ir ES lygiu, o nuo pavasario po Europą keliaus speciali paroda.

Kampanijai skirtoje interneto svetainėje bus galima pasižiūrėti 22 kalbomis įgarsintą vaizdo medžiagą apie žemės ūkio poveikį kasdieniam žmonių gyvenimui, apie BŽŪP istoriją, raidą ir pasiekimus. Joje bus nuolat atnaujinama informacija apie įvairius renginius, vykstančius visoje Europoje.

BŽŪP 50-osios sukakties tinkle dalyvauja EK, kitos su žemės ūkiu susijusios Europos ir nacionalinės institucijos, ūkininkų asociacijos, kaimo veikėjai. Šis tinklas siekia kūrybiškai, interaktyviai ir linksmai pažymėti sukaktį su visais Europos piliečiais.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos