Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
BŽŪP
Euractiv.com: EK išimtį dėl pūdymo taikys ir kitais metais?

Briuselis. Europos Komisija (EK) svarsto ir kitais metais taikyti išimtį dėl pūdymo, t. y. leisti jame auginti derlių. Vykusiame mėnesiniame žemės ūkio ministrų uždarame posėdyje 16 šalių narių, tarp jų ir Lietuva, palaikė šį pasiūlymą, teigia EURACTIV.com.

Be Lietuvos, palankiai tokius planus vertino dar 15 Europos Sąjungos (ES) valstybių: Bulgarija, Čekija, Danija, Vokietija, Airija, Graikija, Ispanija, Italija, Latvija, Liuksemburgas, Vengrija, Lenkija, Portugalija, Suomija ir Švedija.

Pasak posėdyje dalyvavusio šaltinio, susitikimo su ministrais pabaigoje ES vykdomoji valdžia palankiai įvertino Tarybos siūlymą ir pridūrė, kad artimiausiu laiku turėtų paspartėti jo svarstymo procedūra.

Bioversija 2024 04 26 m7

Remiantis EK šaltiniu, prognozuojama, kad iki birželio pabaigos ES grūdų eksportas padidės 14 proc., daugiausia dėl to, kad minkštųjų kviečių bus prikulta 3,6 mln. t daugiau nei praėjusį sezoną.

Esą nuėmus 2022 m. vasaros derlių šis skaičius gali dar labiau padidėti, o grynasis ES grūdų eksportas nuo 2022 m. liepos iki 2023 m. birželio, tikimasi, augs beveik 34 proc. – iki 35,45 mln. tonų.

Kovą ES vykdomoji valdžia iki šių metų pabaigos leido taikyti išskirtinę ir laikiną nuostatą, pagal kurią pūdyme galima auginti bet kokius pasėlius, neprarandant žalinimo išmokų.

Tikimasi, kad jau šiais prekybos metais dėl tokio sprendimo padidės ES žemės ūkio produkcija, kuri praplės grūdams auginti naudojamos žemės plotus. Būtent dėl šios priežasties EK svarsto priemonę taikyti ir 2023 metais.

Publikacijos originalą rasite paspaudę čia.

Parengta: pagal EURACTIV.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos