


Briuselis. Europos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai trečiadienį paragino skirti tikslinę paramą jų sektoriams, siekiant sumažinti koronaviruso pandemijos poveikį.
Ši parama turėtų papildyti kitas, jau anksčiau Europos Komisijos antikrizines priemones.
Ministrai, dėl epidemijos metu galiojančių judėjimo suvaržymų diskutavę vaizdo ryšiu, sakė, kad maisto produktų tiekimo grandinės kol kas laikosi, bet grėsmės joms didėja.
Užsidarant valstybių sienoms, stingant darbininkų ūkiuose, nebeveikiant restoranams ir laikantis karantino patiriamas didėjantis spaudimas, perspėjo jie.
Nors Komisija įgalioja valstybes nares teikti pagalbą, taip pat žemės ūkio ir žuvininkystės įmonėms, „aišku, kad reikalingos papildomos specifinės ir tikslinės priemonės, siekiant palaikyti ES žemės ūkio ir žuvininkystės sektorių, atliepiant į specifinius šalių poreikius“, sakoma ministrų bendrame pranešime.
Jie rekomenduoja keletą priemonių, pavyzdžiui, sušvelninti patikrinimų vietoje tvarką, padaryti lankstesnį finansavimą pagal ES Bendrąją žemės ūkio politiką ir leisti išankstinius mokėjimus.
Kalbant apie žuvininkystės sektoriui, ministrai pasiūlė panašiai sušvelninti Europos jūrų ir žuvininkystės fondo taisykles bei leisti mokėti kompensacijas už sustabdytą veiklą.
ES žemės ūkio komisaras Janušas Voicechovskis (Janusz Wojciechowski) atskirame pranešime nurodė, kad Europos žemės ūkis „patiria precedento neturinčią krizę“.
Jis sakė atkreipęs dėmesį į trečiadienio pasitarime išsakytus perspėjimus ir pridūrė: „Esame pasiruošę prireikus imtis tolesnių veiksmų.“
AFP-BNSinf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
ES siūlo naujoves reglamentuojant naujų genomikos technologijų taikymą
2025-03-17 -
Ministrai palaiko ES žemės ūkio viziją, bet nerimauja dėl finansavimo
2025-02-24 -
ES žemės ūkio vizija: daugiau paskatų, mažiau biurokratijos
2025-02-20
Skaitomiausios naujienos
-
Patvirtintos 2025 m. tiesioginių išmokų taisyklės
2025-03-19 -
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Žemės kainos Lenkijoje pasiekė naujas aukštumas
2025-03-20
(0)