Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
ES ministrai paragino dėl koronaviruso skirti tikslinę paramą

Briuselis. Europos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai trečiadienį paragino skirti tikslinę paramą jų sektoriams, siekiant sumažinti koronaviruso pandemijos poveikį.

Ši parama turėtų papildyti kitas, jau anksčiau Europos Komisijos antikrizines priemones.

Ministrai, dėl epidemijos metu galiojančių judėjimo suvaržymų diskutavę vaizdo ryšiu, sakė, kad maisto produktų tiekimo grandinės kol kas laikosi, bet grėsmės joms didėja.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Užsidarant valstybių sienoms, stingant darbininkų ūkiuose, nebeveikiant restoranams ir laikantis karantino patiriamas didėjantis spaudimas, perspėjo jie.

Nors Komisija įgalioja valstybes nares teikti pagalbą, taip pat žemės ūkio ir žuvininkystės įmonėms, „aišku, kad reikalingos papildomos specifinės ir tikslinės priemonės, siekiant palaikyti ES žemės ūkio ir žuvininkystės sektorių, atliepiant į specifinius šalių poreikius“, sakoma ministrų bendrame pranešime.

Jie rekomenduoja keletą priemonių, pavyzdžiui, sušvelninti patikrinimų vietoje tvarką, padaryti lankstesnį finansavimą pagal ES Bendrąją žemės ūkio politiką ir leisti išankstinius mokėjimus.

Kalbant apie žuvininkystės sektoriui, ministrai pasiūlė panašiai sušvelninti Europos jūrų ir žuvininkystės fondo taisykles bei leisti mokėti kompensacijas už sustabdytą veiklą.

ES žemės ūkio komisaras Janušas Voicechovskis (Janusz Wojciechowski) atskirame pranešime nurodė, kad Europos žemės ūkis „patiria precedento neturinčią krizę“.

Jis sakė atkreipęs dėmesį į trečiadienio pasitarime išsakytus perspėjimus ir pridūrė: „Esame pasiruošę prireikus imtis tolesnių veiksmų.“

AFP-BNSinf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos