Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
BŽŪP
ES komisaras: naudokime visus įmanomus fondus ūkininkams remti

Briuselis. Europos žemės ūkio komisaras Janušas Vojciechovskis (Janusz Wojciechowski) pareiškė, kad Europos Komisijos taikomos rinkos reguliavimo priemonės, kuriomis siekiama pagerinti ūkininkų padėtį krizės, kilusios dėl COVID-19 pandemijos, negali išspręsti visų problemų. Tačiau jis neatmetė dar vieno tokių įsipareigojimų paketo.

„Europos Komisija rinkų srityje padarė viską, kas buvo įmanoma, įvertinus ES biudžeto galimybes. Daugiausia dėmesio skyrėme labiausiai krizės paveiktiems sektoriams: jautienos, pieno, vyno", - sakė komisaras per susitikimą su žurnalistais Briuselyje vykusioje konferencijoje „2020 EU Agricultural Outlook“.

„Rinkos reguliavimo instrumentai nėra tos priemonės, kurios gali išspręsti visas problemas, o jų turime labai daug. Galbūt svarstysime dar vieną rinkos priemonių paketą. Mes atidžiai stebime situaciją rinkose", - patikino komisaras.

Bioversija m7 2024 03 29

Jis taip pat paragino ES valstybes nares naudotis visų prieinamų fondų lėšomis kaimo vietovėms ir žemės ūkiui stiprinti ir neapsiriboti vien Bendros žemės ūkio politikos (BŽŪP) pinigais.

Dėl koronaviruso pandemijos protrūkio Europos Komisija leido ūkininkams naudotis mažų palūkanų paskolomis ir garantijomis, kad padengtų iki 200 000 eurų veiklos sąnaudas. Komisija taip pat padidino tiesioginių išmokų avansų mokėjimų sumą nuo 50 iki 70 proc. ir išmokų kaimo plėtrai nuo 75 iki 85 proc. Ūkininkai taip pat gali gauti valstybės pagalbą iki 100 000 Eur vienam ūkiui. Maisto perdirbimo ir prekybos įmonėms ši suma yra 800 000 eurų.

Trečiadienį Europos Parlamentas patvirtino teisės aktus, užtikrinančius sklandų perėjimą nuo dabartinės prie būsimos ES žemės ūkio politikos ir 8 mlrd. Eur paramą maisto gamintojams ir kaimo vietovėms.

Naujosios taisyklės pratęsia galiojančių BŽŪP taisyklių taikymą iki 2022 m. pabaigos ir garantuoja mokėjimų tęsimą ūkininkams ir kaimo plėtros paramos gavėjams.

ES valstybės narės galės palengvinti ūkininkams galimybę gauti kompensaciją už didelius pajamų praradimus ir nuostolius, patirtus dėl nepalankių klimato reiškinių, gyvūnų ar augalų ligų ar kenkėjų užkrėtimo. Pagal naujas taisykles ES šalys taip pat turės daugiau laisvės remti ūkininkus, ypač krizės, kurią sukėlė COVID-19 pandemija, metu.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos