Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
BŽŪP
ES ir Islandija plačiau atveria rinkas

Briuselis. Įsigaliojo Europos Sąjungos ir Islandijos ekonominiai susitarimai, pasirašyti dar 2015 m., kurie suteikia bendrijos šalims platesnę prieigą naudotis Islandijos žemės ūkio ir maisto produktų rinka ir apsaugą ES regioniniams produktams.

Susitarimai leidžia be muitų patekti į Islandijos rinką daugiau kaip 95 proc. ES žemės ūkio maisto produktų (šiuo metu tokios sąlygos taikomos 65 proc. produktų) ir suteikia 1150 regioninių produktų apsaugą, kuri yra taikoma ES.

„Kiekvienas milijardas eurų maisto eksporto srityje palaiko 20 000 darbo vietų Europos Sąjungoje, daugiausia kaimo vietovėse, kur jos labai reikalingos. ES prekybos programos suteikia galimybę labiau nei bet kada naudotis eksporto rinkomis“, - pranešime spaudai cituojamas ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan).

Susitarimai garantuoja platesnę prieigą prie Islandijos jautienos, kiaulienos, paukštienos ir sūrių rinkos. Islandija taip pat gauna daugiau galimybių eksportuoti į ES rinką savo prekes, įskaitant pieno produkciją.

ES eksportas į Islandiją apima daugiausia kavą, vaisius ir daržoves, šokoladą ir perdirbtus maisto produktus. Savo ruožtu ES importuoja iš Islandijos jūros dumblių, avienos, odos ir kailių gaminių bei įvairių maisto produktų. Susitarimas dėl prekybos perdirbtais maisto produktais liberalizavimo neapima Islandijoje gaminamų jogurtų ir ledų su skonio priedais.

MŪ inf., shutterstock nuotr.

Bioversija 22 02 02
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos