BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
BŽŪP
EP rinkimai: ką partijos žada žemdirbiams
shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Europos Parlamento rinkimai vyks birželio 9-ąją, sekmadienį. Lietuvoje rinkimuose dalyvauja 15 politinių partijų ir koalicijų. Peržvelgėme jų rinkimų programas, paskelbtas Vyriausiosios rinkimų komisijos leidinyje, dviem aspektais: kaip mato Bendrąją ES žemės ūkio politiką (BŽŪP) ir kokių nuostatų laikosi žaliojo kurso atžvilgiu.

Apie BŽŪP kalbama aštuoniose programose, apie žaliąjį kursą – šešiose. Apie abi šias sritis pasisako tik dvi politinės jėgos (skliaustuose prie sąrašo pavadinimo nurodytas sąrašo lyderis).

Požiūris į Bendrąją ES žemės ūkio politiką

Bioversija 2024 04 26 m7

Lietuvos socialdemokratų partija (Vilija Blinkevičiūtė)

Sustiprinsime ES bendrąją žemės ūkio politiką. Užtikrinsime sveikų, kokybiškų ir saugių maisto produktų prieinamumą.

Darbo partija (Valentinas Bukauskas)

Skatinsime vienodo mechanizmo sukūrimą ES nustatant teisingas išmokas žemdirbiams.

Lietuvos regionų partija (Živilė Pinskuvienė)

Suprantame, kad žemės ūkis, kaip ir energetikos, verslo ir kt. problemos yra kertinės, kurių sprendimas prasideda būtent Europos Parlamente.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (Aurelijus Veryga)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Europos Parlamente dirba, kad žemdirbiai gautų ES vidurkį siekiančias išmokas.

Būtina didinti ES biudžeto dalį, skiriamą žemės ūkiui.

Žemės ūkis – strateginis ES sektorius. Užtikrinsime orias pajamas žemdirbiams, kad gyventojai būtų aprūpinti sveiku, kokybišku, įperkamu maistu.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (Waldemar Tomaszewski)

Pasisako už Europos žemės ūkio rėmimą ir apsaugą, už tiesioginių išmokų išlyginimą tarp senosios ir naujosios Europos Sąjungos ūkininkų, už ūkininkų laisvę dirbti žemę, už ekologiją ir tyrą orą ateities kartoms, paremtus protinga aplinkosauga.

Liberalų sąjūdis (Eugenijus Gentvilas)

Klestinti Europa – tai ekonominė jėga, didinanti žemės ūkio konkurencingumą ir kokybinę aplinkosaugą, plečianti susisiekimo maršrutus ir kurianti galimybes Europos jaunimui.

Taikos koalicija (Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, Žemaičių partija) (Mindaugas Puidokas)

Rinkimai į Europos Parlamentą – tai galimybė pasipriešinti visoje Europoje vykstančiam žemės ūkio naikinimui, prisidengiant apgaulinga žaliąja darbotvarke.

Nacionalinis susivienijimas (Vytautas Radžvilas)

Kompetencijų pasidalijimas – Europos Sąjungos sprendimai žemės ūkio, aplinkosaugos ir kt. srityse igyja galią tik juos patvirtinus Valstybių parlamentams arba vyriausybėms.

Lietuvos žemdirbių nediskriminavimas – konkurencingumą ir nuosavybę saugantys aplinkosaugos reikalavimai, prioritetas smulkiems-vidutiniams ūkiams.

Požiūris į žaliąjį kursą

Laisvės partija (Dainius Žalimas)

Privalome išnaudoti žaliojo kurso kryptį, kad diegtume inovatyvias technologijas, užtikrintume energetinę nepriklausomybę plėsdami žaliąją energetiką ir kurtume naujas darbo vietas.

Lietuvos socialdemokratų partija (Vilija Blinkevičiūtė)

Užtikrinsime, kad įgyvendinant ES žaliąjį kursą būtų apsaugoti darbuotojai, socialiai pažeidžiami, asmenys.

Partija „Laisvė ir teisingumas“ (Artūras Paulauskas)

Žaliasis kursas neturi mažinti ES ir Lietuvos konkurencingumo, todėl pasisakome už subalansuotą ir išmintingą aplinkosaugos politiką, kurioje žmogus ir jo ūkinė veikla nėra vaizduojami kaip priešai aplinkai.

Krikščionių sąjunga (Algimantas Rusteika)

Neleisime, kad Europos žaliojo kurso politika virstų ideologija, nešančia pelnus interesų grupėms ir žlugdančia Europos šalių ūkį.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (Andrius Kubilius)

ES žaliasis kursas ir atsinaujinanti energetika – visos Europos ateitis, suderinama su ekonomikos augimu. Žaliasis kursas priartins ir autokratijos Rusijoje pabaigą, nes lems esminius pokyčius jos ekonomikos ir politinėje struktūroje.

Nacionalinis susivienijimas (Vytautas Radžvilas)

Žaliojo kurso atšaukimas – švarių technologijų galimybėmis ir šalių plėtros poreikiais grįsta, racionali aplinkosaugos politika.

***

Išankstinis balsavimas vyksta birželio 4-6 dienomis. Lietuva renka 11 Europos Parlamento narių.

Šaltinis: manoūkis.lt inf
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos