Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
EK žada padėti ūkininkams

Briuselis. Europos Komisija (EK) stebi, kad koronaviruso krizės metu europiečiai ir toliau būtų aprūpinami kokybišku maistu už priimtiną kainą, todėl yra pasiryžusi padėti dėl pandemijos nukentėjusiems Europos žemės ūkio produkcijos gamintojams, pareiškė EK pirmininkė.

„Tikrai nepaliksime ūkininkų likimo valiai šiais sunkiais laikais. O jei padėtis keisis, imsimės ir kitų veiksmų jiems paremti", - sakė Ursula fon der Lajen (Ursula von der Leyen).

Ji padėkojo savanoriams už pagalbą žemės ūkyje ir priminė, kad jau imtasi priemonių, jog nenutrūktų maisto tiekimo grandinė „ir kad sezoniniai darbininkai galėtų ir toliau išvykti į kitas šalis sėti bei nuimti mūsų pasėlius".

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

U. fon der Lajen dėkojo ir žemdirbiams už aprūpinimą bei akcentavo, kad jiems būtina platesnė parama.

„Todėl imamės kelių naujų priemonių. Duosime ūkininkams daugiau laiko pateikti paraiškas dėl tiesioginių ir kaimo plėtros išmokų. Ir greitai padidinsime šių išmokų avansus“, – pažadėjo EK vadovė.

Ji taip pat pranešė, kad bus supaprastinti kai kurie administraciniai reikalvimai ūkininkams ir nacionalinėms valdžios institucijoms, nes šiandien „yra svarbesnių reikalų už popierių pildymą“.

U. fon der Lajen minėjo ir paramos supaprastinimą medicinos įstaigoms kaimo vietovėse, tam panaudojant kaimo plėtros lėšas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos