Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
BŽŪP
EK patvirtino visų šalių strateginius planus
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Briuselis. Europos Komisija (EK) patvirtino visus 28 strateginius planus. Tai žymi naujos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP), kuri bus pradėta taikyti 2023 m. sausio 1 d., pradžią.

Pirmuosius strateginius planus EK patvirtino dar rugpjūčio pabaigoje septynioms šalims: Danijai, Suomijai, Prancūzijai, Airijai, Lenkijai, Portugalijai ir Ispanijai.

Lietuvos, Vokietijos ir Graikijos planai patvirtinti lapkričio 21 dieną.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nyderlandai – šalis, kurios planą EK patvirtino vėliausiai, t. y. gruodžio 13 dieną.

264 mlrd. Eur ES lėšų taps parama Europos ūkininkams pereinant prie tvaraus ir atsparaus žemės ūkio sektoriaus ir padės išsaugoti kaimo vietovių gyvybingumą bei įvairovę.

Bendro finansavimo ir papildomo nacionalinio finansavimo būdu gautos bendro ūkininkams ir kaimo bendruomenėms skirto viešojo biudžeto lėšos 2023–2027 m. laikotarpiu sudarys 307 mlrd. eurų.

Kitoms programoms, kurios patenka į BŽŪP kompetencijos sritį, tačiau nėra įtrauktos į BŽŪP strateginius planus, bus skiriamas papildomas 6 mlrd. Eur ES finansavimas.

BŽŪP strateginiuose planuose beveik 98 mlrd. Eur (32 proc. viso BŽŪP finansavimo (ES ir bendro finansavimo) bus skirta siekiant naudos klimatui, vandeniui, dirvožemiui, orui, biologinei įvairovei ir gyvūnų gerovei.

Svarbu! Atsižvelgdama į toliau augančias biržos prekių ir energijos kainas dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, EK ragina valstybes nares apsvarstyti galimybę peržiūrėti savo BŽŪP strateginius planus, kad būtų padidintas sektoriaus atsparumas ir atsinaujinančiųjų išteklių energijos gamyba, sumažinta priklausomybė nuo sintetinių trąšų taikant tvaresnius gamybos metodus.

EK teigimu, atsižvelgiant į sparčiai kintančius iššūkius, strateginiai planai prireikus bus atidžiai stebimi ir keičiami, kad toliau atitiktų savo paskirtį.

Parengta: pagal commission.europa.eu pranešimą
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos