Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
BŽŪP
EK parama – nykstančių mažųjų žąsų išsaugojimui

Vilnius. Europos Komisija Lietuvai skyrė neįvardijamą paramos sumą nykstančių mažųjų žąsų išsaugojimui. 

LIFE projektas „Gamta ir biologinė įvairovė. Palankios nykstančių mažųjų žąsų apsaugos būklės užtikrinimas“ padės apsaugoti mažųjų žąsų (lot. Anser erythropus), kurių teliko tik kiek daugiau nei 100 individų, populiaciją, pranešė EK atstovybė Lietuvoje. Pasak Vikipedijos, iš visų per Lietuvą praskrendančių laukinių žąsų mažosios žąsys visada buvo pačios rečiausios.

Įgyvendinant projektą bus stengiamasi padidinti žąsų skaičių sukuriant tinkamus buveinių plotus ir geriau išsiaiškinti migracijos maršrutus, kad jų sustojimo vietose būtų galima pritaikyti valdymo ir ūkininkavimo praktiką.

Bioversija 2024 04 26 m7

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius sako, kad LIFE projektai padeda spręsti kai kurias didžiausias problemas, pavyzdžiui, klimato kaitos, gamtos nykimo, netausaus išteklių naudojimo.

Komisija daugiau kaip 120 naujų projektų aplinkos, gamtos ir klimato politikos srityse skyrė daugiau nei 280 mln. eurų, taip bus pritraukta iš viso beveik 590 mln. eurų investicijų.  

Programa LIFE yra ES aplinkos ir klimato politikos veiksmų finansavimo priemonė.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos