EK parama – nykstančių mažųjų žąsų išsaugojimui
2020-11-18
Mažoji žąsis (lot. Anser erythropus), Shutterstock nuotr.

Vilnius. Europos Komisija Lietuvai skyrė neįvardijamą paramos sumą nykstančių mažųjų žąsų išsaugojimui. 

LIFE projektas „Gamta ir biologinė įvairovė. Palankios nykstančių mažųjų žąsų apsaugos būklės užtikrinimas“ padės apsaugoti mažųjų žąsų (lot. Anser erythropus), kurių teliko tik kiek daugiau nei 100 individų, populiaciją, pranešė EK atstovybė Lietuvoje. Pasak Vikipedijos, iš visų per Lietuvą praskrendančių laukinių žąsų mažosios žąsys visada buvo pačios rečiausios.

Įgyvendinant projektą bus stengiamasi padidinti žąsų skaičių sukuriant tinkamus buveinių plotus ir geriau išsiaiškinti migracijos maršrutus, kad jų sustojimo vietose būtų galima pritaikyti valdymo ir ūkininkavimo praktiką.

Dimedium 21 11 03

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius sako, kad LIFE projektai padeda spręsti kai kurias didžiausias problemas, pavyzdžiui, klimato kaitos, gamtos nykimo, netausaus išteklių naudojimo.

Komisija daugiau kaip 120 naujų projektų aplinkos, gamtos ir klimato politikos srityse skyrė daugiau nei 280 mln. eurų, taip bus pritraukta iš viso beveik 590 mln. eurų investicijų.  

Programa LIFE yra ES aplinkos ir klimato politikos veiksmų finansavimo priemonė.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Orai