Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
BŽŪP
Dėl sausros EK padidino tiesioginių išmokų avansus

Vilnius. Briuselis. Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos (ES) narėms paprašius padidinti tiesioginių išmokų avansus dėl sausros nukentėjusiems ūkininkams, Europos Komisija (EK) leido mokėti didesnius avansus už šiuos metus. Taip pat buvo pasielgta ir pernai.

Tiesioginių išmokų riba šiemet, kaip ir pernai, padidinta nuo 50 iki 70 proc., o Kaimo plėtros programos priemonių – nuo 75 iki 85 proc., pranešė Europos Komisija.

Be kita ko, patvirtinti palengvinimai, kurie padės ūkininkams aprūpinti gyvulius pakankamu pašarų kiekiu.

Bioversija 22 08 31

Lietuvos žemės ūkio ministerija praneša, jog jau artimiausiu metu bus pakeistos Tiesioginių išmokų taisyklės, kuriose atsispindės visi su sausra susiję palengvinimai ūkininkams:

  • leidžiama pūdymą, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti derliaus ir ganymo tikslais;
  • leidžiama posėliui ir/ar įsėliui, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti ir vienos rūšies žolinius augalus;
  • sumažinamas minimalus laikotarpis, kai dirvoje privalo būti išlaikomi posėliniai bei įsėliniai augalai, kurie deklaruojami kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė.

„Šios priemonės turėtų palengvinti Europos ūkininkų finansinę padėtį ir apsaugoti juos nuo gyvulių pašarų trūkumo“, – pranešime teigė už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Philas Hoganas (Filas Hoganas).

Šiemet, kaip ir pernai, išmokų avansai galės būti mokami nuo spalio 16 dienos.

Pernai už deklaruotus plotus Lietuvos ūkininkams išmokėta 288 mln. eurų europinės paramos avansų. Avansinių išmokų pagal vieną ar kelias schemas sulaukė daugiau nei 124 tūkst. ūkininkų.

BNS, ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija