Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
BŽŪP
„Copa-Cogeca“ kritikuoja Briuselį: gamtą atkurti reikia, bet ne tokiais būdais
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Strasbūras. „Copa-Cogeca“ pareiškė, kad atkurti gamtą reikia, tačiau Europos Komisijos siūlomas Gamtos atkūrimo reglamentas tik apsunkins šį darbą.

Po ginčytino balsavimo į plenarinę sesiją Strasbūre susirinkę Europos Parlamento (EP) nariai nusprendė palaikyti Tarybos poziciją ir vos 12 balsų persvara pasipriešino pasiūlymui visiškai atmesti Gamtos atkūrimo reglamento projektą.

Nepaisant pataisytų Reglamento nuostatų žemės ūkio klausimais, šis aktas dar labai netobulas, jam trūksta tinkamo biudžeto, ūkininkams ir miškų savininkams jo nepavyks įgyvendinti.

Bioversija 2024 04 15 m7

Balsavimas plenarinėje sesijoje Europos Parlamente buvo svarbiausias teisės akto projekto keitimo proceso etapas. Po trijų nesėkmingų bandymų pritarti šiam reglamentui komitetuose, EP nariai galiausiai nusprendė palaikyti bendrą Tarybos poziciją.

Europos Komisija skaldo ir ideologizuoja

„Copa-Cogeca“ pabrėžia, kad Šis balsavimas yra tiek neįprastas, kad vertas atskiro aptarimo. Jis parodė, kiek Europos Komisijos pozicija yra skaldanti, baudžianti ir ideologizuojanti.

„Jeigu įstatymo nuostatų kūrimo darbas, kuris turėjo ar galėjo atvesti prie kompromiso, baigėsi nesėkme, tai ši nesėkmė yra Komisijos. Balsavimas atveria naują šio dokumento darbo etapą. Prasidės trišalės derybos, tačiau iš jų mažai ko galima tikėtis, nes jos neišspręs esminių su pasiūlymu susijusių problemų – konkrečių finansavimo šaltinių trūkumo ir reglamento įgyvendinimo galimybių“, – rašoma organizacijos pranešime.

Iškelti tikslai – nerealūs

„Copa-Cogeca“ daro išvadą, kad yra mažai galimybių, jog Komisijos nustatyti tikslai bus pasiekti taip, kaip tikimasi.

„Ši iniciatyva niekam neduos naudos, priešingai – padarys daug žalos mūsų kaimiškoms vietovėms, pradedant nuo mažiausių ir pažeidžiamiausių ūkio struktūrų. Todėl visos „Copa-Cogeca“ organizacijos atidžiai stebės per ateinančius mėnesius vyksiančias trišales derybas, kad būtų laikomasi subsidiarumo principo“, – rašoma pranešime.

Parengta: pagal „Copa-Cogeca“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos