Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Čekija siūlo taikyti ES žemės ūkio rinkos taisykles ir Ukrainai
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Briuselis. Čekija siūlo Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio normas ir reikalavimus taip pat taikyti Ukrainai, kuri dabar turi teisę į neapmuitintą žemės ūkio produkcijos eksportą į Bendriją, pareiškė Čekijos žemės ūkio ministras Marekʼas Výbornýʼas (Marekas Vybornas).

„Jei ES valstybės narės kelia sąlygas savo ūkininkams, pavyzdžiui, dėl pašarų vištoms, tada šios sąlygos turėtų būti taikomos ir Ukrainos paukštynams“, – sakė Čekijos ministras.

Anot jo, Čekija pritars ES neapmuitinamos prekybos su Ukraina pratęsimui, bet primygtinai reikalauja, kad parama prekybai liberalizuoti būtų vienoda visoms ES šalims.

Bioversija 2024 07 09 m7

Čekijos žemės ūkio ministras pažymėjo, kad Čekija nepritaria penkių Ukrainos kaimyninių šalių pozicijai, dėstančiai „jų nacionalinę tvarką“, kuria siekiama apriboti daugelio Ukrainos žemės ūkio produktų importą.

„Mes nematome čia sprendimo. Norime bendro, vieningo europinio sprendimo“, – pabrėžė Čekijos ministras.

Praėjusią savaitę Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Bulgarijos ir Rumunijos žemės ūkio ministrai bendrame laiške Europos Komisijai pareikalavo įvesti importo muitus Ukrainos grūdams dėl jų dempingo kainų.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas pastaruoju metu jums kelia daugiausia išbandymų?
Visos apklausos