Basf a1 08 12 23 Basf m1 08 12 23
BŽŪP
BŽŪP – akmuo, ties kuriuo nuolat suklumpama

Briuselis, kovo 27 d. Praėjusią savaitę įvykusiame Europos Sąjungos ministrų tarybos posėdyje diskutuota dėl Bendrosios žemės ūkio politikos supaprastinimo. ES pirmininkaujančios Danijos atstovas pasiūlė neformalią diskusiją dėl lėšų paskirstymo tarp BŽŪP pirmojo ir antrojo ramsčių, t. y. tiesioginėms išmokoms ir kaimo plėtrai.

Pasiūlymai dėl BŽŪP reformos sulaukė valstybių narių kritikos dėl jų įgyvendinimo sudėtingumo ir brangumo. Pagrindiniais kritikos objektais buvo „aktyvaus ūkininko" sąvoka ir aplinkosaugos reikalavimai, rašo agronews.com.pl.

Apibendrindamas diskusiją, Europos Komisijos atstovas pareiškė, kad, susitikime išgirdo vien kritiką ir pasigedo konstruktyvių pasiūlymų, kaip gerinti BŽŪP reformos dokumentą.

Diskutuodami dėl pirmojo ir antrojo ramsčių finansavimo, ES šalių ministrai siūlė taikyti objektyvius kriterijus, kurie užtikrintų skaidrų biudžeto padalijimą. Tačiau kalbant apie kriterijus, kurie garantuotų valstybėms narėms geriausius lėšų paskirstymo rezultatus, kaip antai išmokos už hektarą, sutarimo nebuvo: pasiūlymas sulaukė tiek palaikymo, tiek kritikos.

MŪ inf.

Bioversija 23 09 01 m7

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos