Basf m1 2024 06 14
BŽŪP
Briuselis švelnina reikalavimus pasėlių įvairinimui

Briuselis/Vilnius. Nuo nepalankių oro sąlygų nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams leista taikyti sušvelnintus pasėlių įvairinimo, kaip žalinimo schemos, reikalavimus, pranešė Europos Komisija atstovybė.

Po to, kai liūtys ir potvyniai sutrukdė sėją ar pasėlius visai sunaikino, Lietuvoje, o taip pat Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Danijoje  sušvelnintas žalinimo paramos schemos reikalavimo - pasėlių įvairinimo - taikymas 2018 metais.

Dėl liūčių ir potvynių žemdirbiams tapo sudėtinga įgyvendinti žalinimo reikalavimą ir auginti 2 ar net 3 skirtingas kultūras. Įvairinti pasėlius nebus reikalaujama iš ūkininkų, gyvenančių tam tikruose nukentėjusiose  valstybių narių teritorijose, kurie pateiks įrodymų, kad dėl prastų oro sąlygų jie negalėjo apsėti arba prarado jau apsėtus žieminius pasėlius, o padaryta žala viršija yra daugiau kaip 30 proc. viso jų žiemos sėjai skirto ploto.

Bioversija 2024 04 26 m7

Europos Komisija pabrėžė, kad valstybės narės pirmiausiai turėtų pasirūpintų mažais ir vidutiniais ūkiais, kurie patyrė nuostolius. Europos Komisijos pristatytoje tvarkoje numatyta, kad ūkiams iki 30 ha pasėlių įvairinimo reikalavimas netaikomas, ūkiams nuo 30 iki 150 ha taikomas 2 pasėlių įvairinimo reikalavimas, o ūkiams virš 150 ha, kaip ir įprastai, bus privalu turėti 3 skirtingus pasėlius.

Ši naujoji tvarka bus taikoma tik šių metų deklaravimui, siekiant padėti ūkininkams greičiau atsigauti nuo patirtos žalos dėl nepalankaus oro sukeltų nuostolių. Apie konkrečią tvarką ūkininkus informuos Žemės ūkio ministerija.

EK, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos