


Dublinas. Europos Komisijoje kalbama apie tiesioginių išmokų dydžio limito nustatymą. Išmokų lubos Vienam žemės ūkio subjektui tenkančių pirmojo ramsčio išmokų suma negalėtų viršyti 60-100 tūkst. eurų. Apie tai pranešė kai kurios žiniasklaidos priemonės, tarp jų „Irish Independent".
Publikacijose nurodoma, kad siūloma riboti konkrečių ūkių gaunamas išmokas, o ne išlaidas kaimo vietovių plėtrai (antrasis BŽŪP ramstis). Tai yra skirtingos kategorijos.
Projekte siūloma daugiau dėmesio skirti ūkininkams, kurie gyvena vien iš savo darbo. Taip pat siūloma labiau remti smulkiaprekius ūkius, kurie prisideda prie aplinkosaugos klausimų sprendimo.
Daugiau nei 80 proc. ES tiesioginių išmokų tenka 20 proc. ūkininkų, o tiesioginės išmokos sudaro beveik du trečdalius visų ūkių pajamų Airijoje. Didesnes kaip 100 tūkst. eurų tiesiogines išmokas šalyje gauna apie 260 ūkininkų.
ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas patvirtino, kad Europos Komisija ieško būdų pertvarkyti išmokų sistemą, kad ilgametė finansinė perspektyva būtų subalansuota ir reali.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pirmininkaujanti Lenkija žada užtikrinti tinkamą žemės ūkio finansavimą
2025-01-27 -
Baltijos šalių ir Lenkijos akiratyje – tiesioginių išmokų suvienodinimas
2025-01-18 -
Apklausa parodė – europiečiai ateities be žemės ūkio neįsivaizduoja
2025-01-13
Skaitomiausios naujienos
-
Gyvulininkystės ūkius šokiravo pakeisti Valdymo reikalavimai
2025-02-12 -
Neįtikėtina: populiariausios obelų veislės rinkoje išsilaiko šimtus metų
2025-01-17 -
Smulkiems ūkiams skirs papildomų milijonų
2025-01-15
(0)