Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Atidėtos posėlio datos gali ir neužtekti?

Vilnius. Dėl dviem savaitėmis atidėto posėlio sėjos termino ūkininkai kurį laiką bus ramūs, tačiau gali kilti problemų atėjus sėjos metui, nes posėlio išlaikymo terminas lieka toks pat, teigia Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Pasak jo, daliai ūkininkų galbūt ir užteks leidimo posėlį pasėti vėliau, jeigu jie paskui sės vasarojus. Mat sudėtingiau bus tiems, kurie sės žiemkenčius. LŪS pirmininko manymu, dauguma žemdirbių taip ir darys, jeigu tik leis gamtinės sąlygos.

Jis taip pat pridūrė, kad ūkininkai, kurių dirvos sausesnės, greičiausiai laiku susitvarkys su visais reikalavimais. Tačiau, R. Juknevičiaus teigimu, neaišku, kada gausiai prilytuose rajonuose gyvenantys ūkininkai galės atlaisvinti laukus, kad pasėtų posėlį. Mat su technika į juos įvažiuoti tiesiog neįmanoma.

Bioversija 2024 07 09 m7

R. Juknevičius portalui manoūkis.lt teigė, kad į Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) kreipėsi su prašymu pratęsti posėlio sėjos terminą ir sutrumpinti jo išlaikymo laikotarpį, tačiau į tai atsižvelgta tik iš dalies.

„ŽŪM sureagavo į mūsų kreipimąsi. Nustebome, kad į mus atkreipė dėmesį, nes jau buvome nuo to atpratę“, – sakė R. Juknevičius pridurdamas, kad žemdirbiai rūpesčių tikrai turi, bet šaukti ir mušti būgnais kol kas nėra reikalo.

Vis dėlto LŪS pirmininkas svarstė, kodėl ŽŪM nesutrumpino posėlio išlaikymo termino.

„Strateginiame dokumente numatėme galimybę posėlį išlaikyti 5 savaites, todėl šiuo atveju galėjo būti priimtas žemdirbiams palankiausias sprendimas“, – komentavo R. Juknevičius.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos