BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
BŽŪP
„Copa-Cogeca“ kritikuoja EK vicepirmininką
Asociatyvi nuotr.

Briuselis. Europos Komisijos (EK) vicepirmininko pasisakymas, kad Europos Sąjungoje (ES) nėra apsirūpinimo maistu ir jo prieinamumo problemos, yra visiškas melas, teigia Europos žemdirbių skėtinė organizacija „Copa-Cogeca“.

COPA prezidentė Christiane Lambert per praėjusią savaitę surengtą konferenciją ne kartą sukritikavo šią EK vicepirmininko Fransʼo Timmermansʼo (Franso Timermanso) žinutę, paskelbtą socialiniame tinkle „Twitter“.

EK vicepirmininkas rašė: „Kai kurie apsimeta, kad Europoje kyla maisto trūkumo pavojus, o taip nėra. Problema yra tai, kad dėl Rusijos invazijos sutriks pasaulinio kviečių ir kukurūzų rinkos. Tai logistikos ir finansinė, o ne maisto prieinamumo problema.“

Bioversija 2024 04 26 m7

„F. Timmermansʼo pareiškimas netinkamas. „Copa-Cogeca“ neprieštarauja žemės ūkio ir aplinkosaugos reikalavimams – ūkininkai žino, kaip gaminti geriau ir tvariau.

Maisto grandinės sutrūkinės šalyse, kurios labiausiai priklausomos (nuo Rusijos ir Ukrainos – red. past.), tad Europa šiame kontekste negali būti savanaudiška ir orientuotis tik į save“, – reagavo Ch. Lambert.

Per konferenciją taip pat aptarta žemės ūkio sektoriaus padėtis karo akivaizdoje.

„Atsižvelgdama į humanitarinius poreikius ir laikinas siūlomas priemones, Europos ūkininkų bendrija remia Europos Komisijos (EK) siūlymą reorganizuoti tiekimą tiek Ukrainoje, tiek ES.

Reikia laikytis ES maisto standartų, ypač saugos, ir stebėti, kaip jie įgyvendinami, kad pavyktų išvengti rinkos sutrikimų“, – sakė COGECA prezidentas Ramonʼas Armengolʼis (Ramonas Armengolis).

COPA prezidentė pabrėžė, kad nemažai žmonių neįpirks produkcijos dėl vis kylančių kainų.

Anot jos, ūkininkai dėl sparčiai augančių trąšų kainų priversti jų naudoti labai mažai. Tai reiškia, kad bus užauginama mažiau maisto, o produkcija kainuos daugiau.

„Kai kurie jau nebeįperka saulėgrąžų aliejaus. Tai – karo pasekmė“, – sakė ji pridurdama, kad saulėgrąžų gali pritrūkti, nes Ukraina jų pagamina labai daug.

„Tai pirmas kartas, kai šitaip brangsta trąšos. Jei jų nebus, ūkininkai neužaugins kviečių, jei taip nutiks – nebus duonos. Trąšos kainuoja labai daug, kai kur jų net trūksta“, – sakė R. Armengolʼis pridurdamas, kad reikia ieškoti efektyvių chemijos alternatyvų.

Jo teigimu, aukštos energetikos kainos, COVID-19, karas Ukrainoje – visa tai neigiamai veikia žemės ūkį. R. Armengolʼis sakė, kad dėl Rusijos invazijos ypač bus sunku Afrikai, Vidurio Rytams.

Ch. Lambert taip pat kalbėjo, kad trąšos itin brangsta, esą gerokai greičiau nei maistas. Ji pabrėžė, kad reikia išnaudoti visas energijos formas, nes sparčiai kyla ir energetikos kainos.

„Deja, ES auginama nedaug biokurui gaminti skirtų augalų“, – priminė ji.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos