Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Aplinka, miškai
Tyrimams siūlo leisti deginti miško paklotę
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Aplinkos ministerija siūlo leisti kontroliuojamą miško paklotės deginimą vykdant mokslinius eksperimentinius darbus.

Pasak ministerijos, šiuo metu tokia priemonė, skirta ugnies pažeistų miško buveinių palaikymui, vykdoma atliekant mokslinius eksperimentinius gamtotvarkos darbus Švedijoje, Suomijoje ir Latvijoje. Tai daroma tiriant, kokį poveikį turi kontroliuojami gaisrai miško ekosistemoms, medynų struktūrai, sveikatingumui ir atsikūrimui, atskiroms augalų ir gyvūnų bendrijoms.

Ministerijos teigimu, toks deginimas vykdomas laikantis numatytų saugumo technologinių reikalavimų, turint teritorijoje, kurioje jis vykdomas, ugnies gesinimo priemonių ir užtikrinant, kad ugnis neišplistų į gretimas teritorijas.

Bioversija 22 08 31

Nutarimo projektu siūloma spręsti ir situacijas dėl karinių poligonų, kurie ribojasi su miško žeme, ir kuriuose vykdant karinę veiklą kyla miško gaisrų pavojus.

Siūloma įpareigoti poligonų naudotojus pasirūpinti miškų saugumu, t. y. įdiegti profilaktines miško priešgaisrinės apsaugos priemones – mineralizuotas juostas, kuriose pašalintos degiosios medžiagos, valyti šiukšles ir medienos kirtimo atliekas. Tuo rūpintis dabar turi šalia poligonų esančių miškų valdytojai.

Nutarimu taip pat siekiama įtvirtinti įvairių institucijų prievolę rinkti ir teikti informaciją apie miško gaisrus Valstybinių miškų urėdijai. Tai turėtų daryti kariuomenė, Krašto apsaugos ministerija, savivaldybės, saugomų teritorijų direkcijos ir kiti juridiniai asmenys, patikėjimo teise valdantys valstybinę žemę.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos