


Vilnius. Aplinkos ministerija praneša kartu su Žemės ūkio ministerija pakeitusi natūralių pievų, ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapių rengimo tvarką.
Abiejų ministerijų patvirtintame Pievų, pelkių žemėlapių rengimo tvarkos apraše patikslinti tokių teritorijų nustatymui naudojami duomenų šaltiniai.
Numatyta, kad iš patvirtinto žemėlapio galės būti išbraukiami pievų plotai, patenkantys tik į didelės tikimybės potvynių grėsmės teritorijas ir neatitinkantys kitų pievos vertę įrodančių kriterijų, t. y. juose nėra su pievų buveinėmis susijusių augalų rūšių.
Daugelis šių pievų yra persėjamos ketinant gauti daugiau biomasės, todėl į natūralių pievų ir ganyklų specialiųjų žemės naudojimo sąlygų žemėlapį šios teritorijos nebus traukiamos.
Papildomai įtraukti savivaldybių rengiami melioruotos žemės ir melioracijos statinių erdviniai duomenys. Tai leis iš patvirtintų žemėlapių išbraukti į melioruotą žemę patenkančius pievų plotus, jei teritorijose nėra papildomų pievos vertę įrodančių duomenų.
Taip pat įtraukti nauji duomenų šaltiniai, padėsiantys išvengti konfliktinių situacijų, kai pelkių ar pievų teritorijos nustatomos ten, kur yra naudingųjų iškasenų telkinių.
Pakeitimais numatytos ir papildomos parengtų žemėlapių viešinimo procedūros. Ministerijos teigimu, dabar žemės savininkai, kurių žemėje ketinama nustatyti minėtas teritorijas, dar iki žemėlapių patvirtinimo galės teikti pastabas dėl klaidingų duomenų.
Iki šiol buvusi žemėlapių rengimo tvarka ne kartą kritikuota. Parengus natūralių pievų, ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapius pernai rudenį Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai žemės savininkams išsiuntė laiškus ir informavo apie jų žemėje nustatomas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas. Tuomet juos gavusieji piktinosi, kad žemėlapiuose yra nemažai klaidų, naudojami pasenę duomenys ir pan.
Vėliau Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba surengtame seminare susidomėjusiems aiškino, ar galimos kompensacijos už naujai nustatytas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas ir kokios jos gali būti.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Vilkų medžioklės sezonas baigtas
2025-04-01 -
Miškų savininkai apie naujus ribojimus: kas atlygins milijardinius nuostolius?
2025-03-25 -
Parama jaunuolynų ugdymui padeda auginti visavertį mišką
2025-03-19
Skaitomiausios naujienos
-
Patvirtintos 2025 m. tiesioginių išmokų taisyklės
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)